درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش ایست بازرسی در Waze را متوقف کنید!

درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش ایست بازرسی در Waze را متوقف کنید!

همانطور که می‌دانید اپلیکیشن Waze سالهاست که محل قرارگیری ایست‌های بازرسی پلیس راهنمایی و رانندگی در نقشه‌های خود را نمایش می‌دهد و کاربران را از وجود آن‌ها مطلع می‌کند. حالا این ویژگی نظر نیروی پلیس شهر نیویورک را به خود جلب کرده تا حدی که با ارسال یک نامه به گوگل از این شرکت درخواست شده تا نمایش ایست بازرسی در اپلیکیشن Waze ادامه پیدا نکند.

اغلب کاربران به این دلیل از اپلیکیشن Waze استفاده می‌کنند که متوجه شوند چه موانع سرعتی در ادامه‌ی مسیر انتظارشان را می‌کشد؛ مثل ایست بازرسی پلیس، چراغ قرمز یا تصادف‌ها. اما در نیویورک موضوع کمی متفاوت است و منظور پلیس این شهر عدم نمایش ایست بازرسی‌هایی است که به ارزیابی سلامت روان رانندگان و عدم استفاده‌ی آن‌ها از مشروبات الکلی و مواد مخدر می‌پردازد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی CBS پلیس نیویورک این درخواست را به این دلیل مطرح کرده که باعث می‌شود رانندگان آلوده به مشروبات الکلی و مواد مخدر با دیدن این هشدار‌ها به روش‌های مختلف ایست بازرسی را دور بزنند. پلیس نیویورک همچنین بر این عقیده است که این موضوع افراد را نسبت به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تشویق می‌کند چرا که هر زمان بخواهند امکان دوری از ایست‌های بازرسی را خواهند داشت.

اما گوگل چنین اعتقادی ندارد و توقف نمایش ایست‌های بازرسی در این اپلیکیشن را قبول نکرده و در بیانیه‌ای گفته:‌

امنیت مهم‌ترین اولویت گوگل در ساخت و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های مکان یابی به شمار می‌رود. ما بر این باوریم که اعلام ایست‌های بازرسی به رانندگان باعث می‌شود تا آن‌ها در حین رانندگی تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرند و در جاده‌ها قوانین را رعایت کرده و آهسته‌تر برانند.

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato