بزرگ ترین مشکلات سیستم های رانندگی نیمه خودران از زبان یک کارشناس

سیستم های رانندگی خودران و نیمه خودرانی از قبیل اتوپایلوت تسلا و سوپر کروز کادیلاک با هدف کاهش استرس در حین رانندگی طراحی شده اند. این سیستم ها با کنترل فرمان، پدال گاز و ترمز می توانند در شرایط معین هدایت وسیله نقلیه را بر عهده بگیرند.

اما نکته مهم اینکه هنگام فعال بودن سیستم های رانندگی خودران و رانندگی نیمه خودران، راننده باید همواره توجه خود را به مسیر پیش رو معطوف نموده و هر لحظه آماده نشان دادن واکنش باشد.

به گفته پرفسور مری کامینگز که در زمینه تعامل انسان و سیستم های خودران رانندگی تحقیق می کند، "هر گونه وابستگی به دخالت رانندگان در شرایط ایمنی بحرانی، نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت؛ سازندگان چنین سیستم هایی هرگز نخواهند توانست این کار را با ضریب اطمینان بالایی انجام داده و آنها را برای مسیرهای عمومی امن کنند."

مستر بلیط

رانندگی خودران

خانم کامینگز معتقد است اتوپایلوت، سوپر کروز و موارد مشابه دیگری چون پروپایلوت نیسان و Pilot Assist ولوو انتظاراتی غیر واقعی از تمرکز و توانایی های بشر در عکس العمل های فوق العاده سریع دارند. وی افزوده:

ما نمی توانیم توجه خود را در شرایط خسته کننده ای مثل رانندگی در اتوبان پایدار نگه داریم. انتظار وارد عمل شدن یک انسان در لحظه ای که تمرکز نداشته و اتخاذ تصمیمی درست، مشکلی بسیار بزرگ است.

در مقابل شرکتی همانند تسلا، عقیده ای کاملا متفاوتی به رانندگی خودران دارد. در یکی از صفحات وبسایت این خودروساز کالیفرنیایی آمده:

ما معتقد هستیم ترکیب بی نظیر سیستم های ایمنی فعال و غیر فعال و همچنین سیستم اتوماسیوت رانندگی برای حفظ ایمنی نه تنها مالکین تسلا و عابرین، بلکه برای تمام رانندگان حاضر در جاده ها ضروری هستند.

بر اساس آماری که تسلا در سه ماهه آخر سال گذشته منتشر کرد، محصولات این شرکت هنگام فعال بودن اتوپایلوت هر 2.9 میلیون مایل (4.6 میلیون کیلومتر) دچار یک سانحه شده اند؛ این در حالیست که هنگام کنترل خودروهای تسلا توسط رانندگان، این رقم به 1.58 میلیون مایل (2.54 میلیون کیلومتر) تقلیل پیدا کرده است. جالب اینکه طبق آمار تمامی خودروهای حاضر در خیابان های ایالات متحده به طور میانگین هر 436 هزار مایل (701 هزار کیلومتر) یک بار دچار حادثه می شوند.

اما در مقابل، پرفسور کامینگز سیستم های کمکی دیگری مثل اخطار خروج از بین خطوط یا کروز کنترل تطبیق پذیر را مفید دانسته و افزوده که مواردی از این دست می توانند به ویژه در سرعت های پایین کاملا کمک کننده باشند. وی در این باره نیز گفته:

من طرفدار بزرگ اتوماسیون در سرعت های پایین هستم. در سرعت های بالا و در محیط هایی که دارای ساختاری منظم نیستند، سیستم های کنترل کننده خودرو واقعا کارایی خود را از دست می دهند.

مطالب مرتبط

ترمیناتور به واقعیت پیوست؛ تی پاد، اولین کامیون رباتیک جهان

مدت زمان زیادی است وسایل نقلیه خودران طراحی و تولید می شوند، اما هنوز هم به صورت سنتی رانندگان اجازه مداخله در رانندگی آنها را دارند. در حال حاضر، یک شرکت سوئدی اولین نمونه وسیله نقلیه ای را تولید کرده که بصورت کاملا خودکار و بدون مداخله انسان رانندگی می کند. این وسیله نقلیه که هدف از... ادامه مطلب

پروژه بزرگ مرسدس بنز برای توسعه تکنولوژی رانندگی خودران در چین

شاید در ابتدا از دیدگاه شما رانندگی در شهرهای مختلف جهان تقریبا مشابه باشد. اما واقعیت این است در کشور های مختلف قوانین رانندگی به مدل های متفاوتی پیاده سازی می شود. برای مثال شبکه بزرگراه های چین بسیار متفاوت از چیزی است که شما تصور می کنید. قوانین و شرایط رانندگی در بزرگراه های این... ادامه مطلب

برداشت مهندسین اسبق گوگل از تحویل کالا در آینده نزدیک با استفاده از فناوری خودران [تماشا کنید]

در میان انبوهی از شرکت هایی که این روزها یکی پس از دیگری شکل می گیرند، استارتاپی ظهور کرده که نگرشی نسبتا متفاوت به فناوری خودران دارد. این استارتاپ Nuro نام داشته و توسط دِیو فرگوسن (Dave Ferguson) و جیاجون ژو (Jiajun Zhu) که دو تن از مهندسین سابق گوگل هستند، تاسیس شده است. بر خلاف... ادامه مطلب

سرمایه گذاری جیلی برای توسعه خودروهای هوشمند توسط ولوو

خودروساز سوئدی ولوو که اکنون تحت مالکیت کمپانی چینی جیلی قرار گرفته، با استفاده از کمک های دریافتی از چینی ها بار دیگر احیا شده و روزهای خوبی را سپری می کند. با همه گیر شدن تب اتومبیل های خودران، ولوو نیز با عزمی جدی تحقیقات گسترده ای را در این زمینه شروع کرده و قصد... ادامه مطلب

انگلستان اولین اتوبوس خودران خود را وارد فاز تست می کند

این روزها فناوری خودران در کانون توجه بسیاری از خودروسازان و شرکت های فناوری قرار گرفته و برندهای مختلف سعی می کنند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند. در حالی که تاکنون خودروهای سبک و سواری بیشتر به فناوری خودران مجهز شده اند، تلاش هایی هم برای تجهیز خودروهای سنگین به این فناوری صورت... ادامه مطلب

برداشت رنو از سرویس های حمل و نقل عمومی در آینده؛ کانسپت EZ-GO در ژنو معرفی شد

کمپانی فرانسوی رنو در نمایشگاه خودروی ژنو، از یک کانسپت مدرن به نام EZ-GO رونمایی کرد. این کانسپت عجیب و غریب که برداشت رنو از آینده حمل و نقل عمومی را نشان می دهد، به پیشرانه ای الکتریکی مجهز شده و از فناوری خودران نیز بهره می برد. به گفته فرانسوی ها مفهومی EZ-GO نه تنها... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x