ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

پیام‌های دایرکت به نسخه دسکتاپ اینستاگرام می‌آیند

نسخه دسکتاپ اینستاگرام یک تجربه ساده و کندتر نسبت به اپلیکیشن این سرویس ارائه می‌دهد. کاربران این نسخه هنوز نمی‌توانند عکس و استوری آپلود کنند و با توجه به گفته اینستاگرام، آن‌ها برنامه‌ای هم برای ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰

نسخه دسکتاپ اینستاگرام یک تجربه ساده و کندتر نسبت به اپلیکیشن این سرویس ارائه می‌دهد. کاربران این نسخه هنوز نمی‌توانند عکس و استوری آپلود کنند و با توجه به گفته اینستاگرام، آن‌ها برنامه‌ای هم برای حضور این قابلیت در دسکتاپ برنامه را ندارند. با این حال به‌نظر می‌رسد که نسخه دسکتاپ در آینده کاربردی‌تر خواهد شد.

با توجه به اسکرین‌شان منتشر شده در توییتر، اینستاگرام تست پیام‌های دایرکت نسخه دسکتاپ را در دستور کار خود قرار داده و با این حساب، احتمالا به زودی شاهد این بخش خواهیم بود. نسبت به آپلود پست و استوری، ویژگی کم اهمیت‌تری به‌نظر می‌رسد ولی باز یک قدم بزرگ برای نسخه دسکتاپ به‌حساب می‌آید.

بد نیست بدانید اینستاگرام هم اکنون یک اپلیکیشن جداگانه با نام دایرکت (Direct) دارد که از سال 2017 در شش کشور تست می‌شده است. حرکت جدید اینستاگرام می‌تواند این معنی را بدهد که آن‌ها حالا اهمیت بیشتری به پیام‌ها می‌دهند. حتی می‌توان این سیاست را مرتبط با ترکیب مسنجر، واتس اپ و دایکرت اینستاگرام به یک پلتفرم واحد نیز به‌حساب آورد.

چند ماه پیش زاکربرگ از ادغام سه اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب فیسبوک خبر داد؛ هدف از این طرح تسهیل برقراری ارتباط بین کاربران این سه سرویس با هم است. در واقع اپلیکیشن های مسنجر، واتس اپ و اینستاگرام به صورت مستقل به کار خود ادامه می‌دهند اما کاربران از طریق هریک از این سه برنامه می‌توانند به مخاطبین دو اپ دیگر پیام بفرستند.

هدف نهایی زاکربرگ این است که ارسال پیام در هر سه اپلیکیشن بر مبنای رمزنگاری سرتاسری (End-to-End) صورت گرفته و تا سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ آماده بهره برداری شود. در این روش در این روش پیام‌ ها از منبع تا مقصد رمزنگاری می‌شوند و حتی توسعه دهنده برنامه یا ارائه دهنده اینترنت قادر به استراق سمع نخواهند بود. در حال حاضر تنها واتس اپ به صورت پیش فرض از این تکنولوژی بهره می‌برد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • delta7
    delta7 | ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

    منظورتون نسخه وب هست دیگه؟

مطالب پیشنهادی