هشدار هواوی به نیوزلند نسبت به عواقب تحریم این کمپانی

کمپانی هواوی یک تبلیغ تمام صفحه را در یکی از روزنامه‌های نیوزلند منتشر کرده که می‌گوید، ممنوع الفعالیت کردن هواوی در این کشور مانند کنار گذاشتن تیم قدرتمند راگبی این کشور از مسابقات است.

طی این تبلیغ گفته شده که فاصله زیادی تا استفاده گسترده از فناوری ۵G وجود ندارد و این قضیه می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای این کشور باشد. اما ممنوعیت حضور هواوی در این کشور باعث جلوگیری از چنین فرصتی می‌شود. در همین راستا، اداره امنیت ملی ارتباطات نیوزلند با دستور اداره جاسوسی این کشور به صورت موقت از استفاده از تجهیزات هواوی به خاطر خطرات امنیت ملی منع شده است.

مدتی است که آمریکا با راه انداختن کمپینی بین المللی از دستیابی شرکت‌های مخابراتی چینی به زیرساخت‌های ارتباطی خود جلوگیری کرده است. در همین راستا، اتحادیه اروپا هم در حال تدوین لایحه ای برای تحریم تجهیزات شبکه هواوی در زیرساخت های ارتباطی ۵G این اتحادیه است.

نیوزلند

اندرو لیتل، وزیر دادگستری نیوزلند می‌گوید هواوی از فعالیت در این کشور محروم نشده و روزنامه‌ای که چنین تبلیغاتی را منتشر کرده نیز با مشکلی روبرو نخواهد شد اما تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با حضور هواوی در به این وزارتخانه بستگی دارد.

هواوی از دولت نیوزلند درخواست کرده دلیل شرکت داده نشدن این کمپانی در گسترش فناوری ۵G در این کشور را توضیح بدهد اما مناقصه مربوط به این قضیه زمانی منتشر شد که روابط بین نیوزلند و چین چندان گرم نبود.

هنوز مشخص نیست که آیا نیوزلند هم به صف تحریم‌کنندگان کامل هواوی خواهد پیوست یا مانند آلمان اجازه فعالیت این کمپانی تحت شرایط خاصی داده خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟