سلطنت ال جی در تولید پنل LCD مانیتور و تلویزیون پایان یافت

چندی پیش BOE ال جی را کنار زد و تولید کننده‌ی اصلی پنل اولد هواوی میت 20 پرو لقب گرفت. حال به نظر می‌رسد روند رو به رشد فعالیت‌ های این شرکت چینی ادامه دارد چرا که BOE به سلطنت ال جی در تولید پنل LCD مانیتور و تلویزیون پایان داده و موفق شده محصولات بیشتری تولید و عرضه کند.

سلطنت ال جی

بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه آماری Sigmaintell Consulting، کمپانی چینی BOE در سال ۲۰۱۸ میلادی موفق شده ۵۳ میلیون پنل تلویزیون و ۳۷.۳ میلیون پنل مانیتور عرضه کند. این در حالی است که در همین بازه زمانی، شرکت ال جی ۴۸.۶ میلیون پنل تلویزیون و ۳۴.۵ میلیون پنل مانتور عرضه کرده است.

سرور ابری

کمپانی BOE مدعی گشته که میزان عرضه پنل مانیتور این شرکت نسبت به سال قبل ۲۴ برابر شده و همچنین گستره بازار عرضه‌ی این پنل‌ ها نیز ۴۵ درصد افزایش یافته است. این مسئله نشان می‌دهد که ال جی رقیب قدرتمندی پیدا کرده که به نوعی بازار تولید پنل‌ های ال سی را غبضه کرده و به سلطنت ال جی در این زمینه پایان داده.

سلطنت ال جی

به طور کلی میزان تولید پنل مانیتور LCD نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش یافته و به ۱۵۱ میلیون واحد رسیده. بنابریان این دو شرکت موفق شده‌اند تقریباً  ۴۷.۵ درصد کل بازار را به خود اختصاص دهند.

با این وجود کارشناسان باور دارند که بازار رقابت در سال ۲۰۱۹ میلادی رونق خواهد گرفت و دستخوش تغییر خواهد بود چرا که دو شرکت CEC-Panda و CSOT قصد دارند تولید خود را افزایش دهند و با عرضه محصولاتشان به قیمتی کمتر، سهم بازار را از دست رقبا بربایند.

سلطنت ال جی

CEC-Panda امیدوار است تا در بخش تولید مانیتور‌ های پیشرفته با AU Optronics و ال جی رقابت کند. از سوی دیگر CSOT هدف دارد تا در تولید مانیتور‌ های خمیده گیمینگ فعالیت کند.

 

تماشا کنید: نگاه نزدیک به تلویزیون رول شونده سری R ال جی

سرور ابری

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟