دادستان تهران: سایت‌های منتشر کننده آگهی‌های مجرمانه فیلتر می‌شوند

دادستان تهران: سایت‌های منتشر کننده آگهی‌های مجرمانه فیلتر می‌شوند

دادستان تهران با تاکید بر احراز هویت آگهی دهندگان در سایت‌های فروش آنلاین، خبر داد در صورتیکه دادستانی از انتشار آگهی‌های مجرمانه در سایت‌های خرید و فروش آنلاین مطمئن شود، سایت‌ را فیلتر خواهد کرد.

«عباس جعفری دولت آبادی» دادستان عمومی و انقلاب تهران آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی را در گفت‌وگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران تشریح کرد. وی درخصوص اینکه چند روزی است موضوع سایت‌هایی مثل «دیوار» و «شیپور» مطرح شده، گفت:

«آنچه که دادستانی با آن مخالفت دارد ورود استارت‌آپ ها به فعالیت‌هایی است که می‌تواند مجرمانه تلقی شود مانند اموالی که فروخته می‌شود اما این اموال مالکان واقعی ندارد.»

احراز هویت آگهی دهندگان

به گفته دولت آبادی مدیران باید توجه داشته باشند که اگر اجازه می‌دهند مالی به فروش برسد یا آگهی منتشر شود، باید حتماً پاسخگو باشند. او می‌گوید کسب و کار در فضای مجازی، مجاز است اما احراز هویت نیز مهم است و سایت ‌هایی که بدون توجه به احراز هویت این اقدامات را انجام می‌دهند باید پاسخگو باشند:

«بسیاری از متهمان از این بستر استفاده می‌کنند که با انتشار آگهی‌ها کارهای غیرقانونی انجام دهند. ما برایمان هویت مهم است و اشکالی که وجود دارد این است که هویت‌ها شناخته شده نیست.»

وی گفت دادستانی موضوع را ارجاع داده‌ است تا بررسی شود و اگر به نتیجه برسد که مجرمانه است، این سایت‌ها حتماً فیلتر می‌شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato