جهرمی: بانوان می‌توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند

جهرمی: بانوان می‌توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند

وزیر ارتباطات در مراسم گرامیداشت مقام زن با بیان اینکه وزارت ارتباطات مبحث اقتصاد دیجیتال را به عنوان آینده جهان مورد توجه قرار داده است، گفت اقتصاد دیجیتال وابسته به خلاقیت است و خلاقیت جنسیت نمی‌شناسد و بانوان می‌توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند.

«محمدجواد آذری جهرمی» می‌گوید که نیمی از جمعیت فعال کشور بانوان هستند و همچنین در حوزه کسب و کارهای دیجیتال خانم‌های موفق و کارآفرین زیادی حضور دارند:

«توسعه ارتباطات در کشور دغدغه خانم‌ها برای کسب و کار را تا حد زیادی برطرف کرده است. با توسعه ارتباطات ما شاهد رشد کسب و کارهای زنان در روستاها از جمله «کلپورگان» سیستان و بلوچستان بوده‌ایم و تلاش امور بانوان برای برگزاری دوره‌های توانمند‌سازی زنان با استفاده از ظرفیت‌های ICT توانسته سهم زیادی برای ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و کسب در آمد برای آنان داشته باشد. فضای مجازی باعث رشد آگاهی‌ها در حوزه‌های مختلف شده است، رشد آگاهی‌ها می‌تواند انسان را به تصمیمات جدیدی برساند و در زندگی نقش مثبت یا نقش نادرست داشته باشد. رشد و توسعه فضای مجازی باعث شده که ورودی‌های مختلفی در دسترس ما قرار بگیرد.»

اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات باور دارد بسیاری از واقعیت‌هایی که فکر می‌کنیم در فضای مجازی حقیقی است آرزوهایی است که افراد در دسترس دیگران قرار می‌دهند و به همین دلیل خانواده‌ها باید برای دیدن واقعیت آموزش ببینند: «هر کدام از ما حدی از توانمندی داریم و بنا بر آنچه انتخاب کرده‌ایم آن واقعیت را پذیرفته‌ایم. با توسعه فضای مجازی توقعاتی که بر اساس زندگی دیگران در ما به وجود می‌آید رشد کرده که نتیجه‌اش شکست در واقعیات است.»

عضو جوان کابینه، با اشاره به اینکه باید از کودکان در فضای مجازی حفاظت کرد، گفت امروزه فضای مجازی برای کودکان یک سرگرمی است و برای حفاظت از آنها باید ابزارهای مخصوص آنان برای حضور در فضای مجازی را آماده کرد که مطابق با شرایط سنی خودش از آن استفاده کند.

به گفته جهرمی مردم باید عنوان پدران و مادران باید در فضای مجازی از فرزندانمان مراقبت کنیم، زیرا آینده کشور از تلاش این نسل ساخته می‌شود و اگر کودکان ما خودباوری نداشته باشند و نتوانند روی پای خود بیایستند نمی‌توانند آینده کشور را بسازند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato