واتساپ ده ساله شد؛ عملکرد این پیام‌رسان طی دهه گذشته چگونه بوده است؟

واتساپ ده ساله شد؛ عملکرد این پیام‌رسان طی دهه گذشته چگونه بوده است؟

شاید تا امروز خیلی‌ها نمی‌دانستند که از عمر پیام‌رسان محبوب واتس اپ، یک دهه گذشته است. خوشبختانه سازندگان اپلیکیشن این موضوع را فراموش نکرده‌اند، به همین خاطر تصویر اینفوگرافیکی منتشر کرده‌اند تا عملکرد محصول خود را طی این سال‌ها به نمایش عموم بگذارند.

واتس اپ که این روزها به داشتن بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در ماه می‌بالد، در سال ۲۰۰۹ برای گوشی‌های آیفون و اندروید منتشر شد. دسامبر همان سال، نخستین آپدیت بزرگ اپلیکیشن از راه رسید: امکان اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو که تا پیش از این تاریخ وجود در اپلیکیشن وجود نداشت. سپس در ژوئن ۲۰۱۰، کاربران این پیام‌رسان قابلیت جدید دیگری دریافت کردند که چیزی نبود جز اشتراک‌گذاری موقعیت جغرافیایی.

فوریه ۲۰۱۱، نوبت به چت گروهی در این پیام‌رسان رسید و تقریبا دو سال دیگر به طول انجامید که ویژگی ارسال پیام‌های صوتی به آن بیاید. اما سال ۲۰۱۴، اتفاق بزرگی افتاد که سرنوشت واتس اپ را برای همیشه تغییر داد.

فیسبوک به عنوان غول شبکه‌های اجتماعی زمان، واتس اپ را به طور کامل به تصاحب خود درآورد. یک سال بعد، نسخه تحت وب پیام‌رسان معرفی شد و در سال ۲۰۱۶ اعلام شد که واتس اپ به آمار خیره‌کننده ۱ میلیارد کاربر فعال در ماه دست یافته است.

خصوصیات دیگری مثل رمزنگاری سرتاسری و مکالمات ویدیویی نیز در نوامبر سال ۲۰۱۶ به واتس اپ اضافه شدند. طبق تصویر اینفوگرافیک، دو ویژگی مکالمه گروهی و استیکر آخرین قابلیت‌های مهم واتس اپ هستند که سال گذشته به این اپلیکیشن اضافه شده‌اند.

در ادامه می‌توانید این تصویر اینفوگرافیک را مشاهده کنید:

واتس اپ

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato