مدیرعامل پارس ارتباط افزار: می‌خواهم مشکلات حوزه ICT را برطرف کنم

انتخابات اتاق بازرگانی، یازدهم اسفند ماه در هتل لاله تهران برگزار خواهد شد؛ انتخاباتی که در آن افراد مختلفی شرکت کرده‌اند تا آینده اتاق بازرگانی تهران را رقم بزنند. «مجید کریمی» از اعضای گروه پیشگامان تحول در رابطه با انتخابات اتاق بازرگانی به دیجیاتو می‌گوید که امیدوار است مشارکت اعضا و فعالان بازرگانی از دوره‌های پیشین بیشتر باشد و باور دارد که اتاق بازرگانی می‌تواند با هوشمند شدن و شفاف‌سازی، راه‌حل درستی را برای آینده کشور رقم بزند.

شرکت پارس ارتباط افزار

به گفته مجید کریمی، اهداف گروه پیشگامان تحول  با نفرات فعال در حوزه ICT با گروه‌های دیگر تفاوت دارد و شعار اصلی گروه اتاق، اقتصاد و بنگاه هوشمند است:

«بر کسی پوشیده نیست که هوشمندی قطعا از طریق فناوری اطلاعات و تکنولوژی به دست خواهد آمد و این ابزار کار ما خواهد بود. باید بگویم که این موضوع بازی با کلمات یا شعار نیست و یک برنامه مدون تنظیم شده برای آن وجود دارد که در صورت راهیابی پیشگامان تحول اجرایی خواهد شد.

یک اتفاقی که در این دوره از انتخابات شاهد آن بودیم، باید گفت که بین خواسته تشکل‌ها و هیات مدیره تشکل‌ها یک تفاوت کوچک وجود دارد و گروه پیشگامان تحول در رابطه با بدنه اجرایی این تشکل‌ها رابطه‌های خوب و قوی ایجاد کرده که شاید روی کاغذ ملموس نباشد؛ اما در واقعیت اینست که قطعا دوستانی در گروه وجود دارند که با حوزه ICT همگام هستند.»

کریمی که مدیرعامل شرکت پارس ارتباط افزار و فناور-محورترین فرد در بین اعضای گروه پیشگامان تحول است، نگاهی واقع‌بینانه به وضعیت اقتصاد کشور در همه اصناف دارد و با اینکه خود از سال ۸۱ در حوزه ICT فعالیت دارد، به دیجیاتو می‌گوید که اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم باید گفت که با توجه به سهم صنعت ICT از GDP و فضای اقتصادی کشور، افراد کافی مسلط بر این حوزه و آگاه در این حیطه در پیشگامان تحول وجود دارد:

«نباید انتظار داشته باشیم که یک شبه ره صد ساله برویم و وقتی سهم ICT فعلا اندک است، بیش از ۶ کرسی به فعالان ICT برسد. در گروه پیشگامان تحول سه نفر آگاه و مسلط در این حوزه وجود دارند و سابقه فعالیت طولانی هم در این زمینه دارند.»

به گفته کریمی مضاف بر این موارد، رویکرد اصلی گروه با توجه به حضور همراهان آکادمیک و نظریه پرداز و متخصص در حوزه برنامه ریزی اقتصادی، رویکردی است که با نگاه به هوشمندی و فناوری اطلاعات همراه است:

«اتاق بازرگانی پارلمان و نماینده بخش خصوصی است، چرا که قرار است بخش خصوصی این هیات نمایندگان اتاق از سیستم حاکمیت در فضای کسب‌وکارها مطالبه‌گری کند. بی‌شک تجربه ۱۷ ساله ما در قیاس با عمر صنعت ICT می‌تواند در این زمینه اثربخش باشد برای اینکه در طول این سالها مشکلات این صنعت را تمام و کمال حس کردیم و درک کردیم. ما فقط بر مبنای شنیده‌ها نمی‌خواهیم عمل کنیم و تمامی مشکلات را با آنها زندگی کردیم و می‌دانیم که باید چطور آنها را حل کرد. »

شرکت پارس ارتباط افزار

شرکت پارس ارتباط افزار که به مدیریت کریمی اداره می‌شود در سال گذشته که اکثر شرکت‌ها با رکود اقتصادی مواجه شدند، توانسته به رشد برسد و مدیریت این تیم قصد دارد تا همین تجربه و روش را در اتاق بازرگانی در کنار دیگر اعضای پیشگامان تحول پیش بگیرد. گروه ارتباط پارس افزار در چند سال گذشته نیز کارهای تشکلی را در سازمان نصر تجربه کرده و دغدغه‌های صنف را نیز درنوردیده و با کمک کمیسیون شبکه، بسیاری از مشکلات این حوزه را حل و فصل کردند.

کریمی تشکل کمیسیون‌های تخصصی را از دیگر برنامه‌های پیشگامان تحول می‌داند که طبق وعده او قرار نیست پشت درهای بسته تشکیل جلسه دهند و شفافسازی در تمامی کارهای آنها وجود دارد. به گفته او تمامی فعالین کشور و اعضای این کمیسیون‌ها می‌توانند برخط در جلسات این حوزه شرکت کنند و شفافسازی در یک اتاق هوشمند، امری بدیهی به نظر می‌رسد.

کریمی باور دارد که نمی‌توان تک تک کمیسیون‌های نظام صنفی رایانه‌ای یا تک تک بخش‌های حوزه فناوری در کشور در اتاق بازرگانی یک صندلی و نماینده داشته باشند اما از آنسو تاکید دارد که وظیفه اتاق در این باره اینست که بتواند رسالت خود را در قبال این افراد به نحو احسنت انجام دهد:

«بعد از اینکه اعضا مستقر شدند باید ارتباط با این بخش‌ها حفظ و برقرار شود و در برنامه پیشگامان تحول برای تمامی این مسائل برنامه‌هایی مدون چیده شده است. ما قصد داریم در اتاق هوشمند ایجاد زیرساخت جمع آوری و تحلیل و داده‌کاوی اطلاعات داشته باشیم تا بتوانیم تصمیم‌گیری به‌هنگام و به‌موقعی داشته باشیم که در این شرایط اقتصادی کاملا ضروری به نظر می‌رسد.»

شرکت پارس ارتباط افزار

مدیرعامل شرکت پارس ارتباط افزار در پایان صحبت‌های خود می‌افزاید که همه همکاران و دوستان باید باور داشته باشند که می‌توان در برابر مشکلات راه‌حل پیدا کرد و اگر باور داریم راهکارهای جاری نمی‌توانند نتایج درست و مثبتی در آینده داشته باشند، باید دست به دست هم داد تا تحولی در اتاق بازرگانی رخ بدهد: «ما مشارکت سی درصدی در دوره‌های گذشته داشتیم و امیدوارم در این دوره رای‌های خاموش هم پای صندوق بیایند تا آینده بهتری برایمان رقم بخورد.»

مطالب مرتبط

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟