هواوی در دادگاه ایالات متحده اتهام سرقت اسرار تجاری را رد کرد

هواوی در دادگاه ایالات متحده اتهام سرقت اسرار تجاری را رد کرد

پس از رفت و آمدهای مکرر هواوی به دادگاه های مختلف، وکلای این شرکت در دادگاه سیاتل ایالات متحده هرگونه اتهام سرقت اسرار تجاری شرکت های آمریکایی از جمله T.Mobile را رد کردند و رسیدگی به پرونده را بار دیگر به تعویق انداختند.

قاضی ریکاردو مارتینز که اداره جلسه دادگاه را به عهده داشت، جلسه بعدی را به ماه مارس سال ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹) موکول کرد که در صورت مجرم شناخته شدن هواوی طی جلسه مذکور، این کمپانی به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم خواهد شد.

در حال حاضر ۱۰ اتهام مختلف متوجه هواوی است که شامل توطئه برای سرقت اسناد تجاری محرمانه، اقدام به سرقت اسرار تجاری، کلاهبرداری ارتباطی (ایمیل) و جلوگیری از اجرای عدالت می شود.

موضوع سرقت اسرار تجاری توسط هواوی به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد

بنا بر اظهارات بازرسان پرونده، هواوی اقدام به سرقت اسرار فنی و تجاری شرکت آمریکایی T-Mobile کرده و باید در این زمینه پاسخگو باشد. اتهام مذکور از سال ۲۰۱۳ و ربات آزمایشی Tappy متعلق به تی موبایل آغاز می شود که در آن سال، مهندسین هواوی بدون کسب اجازه اقدام به عکسبرداری با جزئیات بالا و همچنین اندازه گیری ابعاد ربات مورد بحث کردند که این امر برای مدیران T-Mobile چندان قابل پذیرش نبود.

تحریم هواوی

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۷ هیئت منصفه دادگاه سیاتل هواوی را در پرونده تی موبایل مجرم شناخت و به پرداخت ۴.۸ میلیون دلار غرامت محکوم کرد. با این حال وکلای شرکت چینی با درخواست تجدید نظر، دادگاه مذکور را به تعویق انداخته و حالا هم با تکذیب اتهامات، رسیدگی به پرونده را به سال ۲۰۲۰ موکول کرده اند.

گفتنی است علاوه بر موضوع سرقت اسرار تجاری، هواوی همچنان درگیر پرونده نقض تحریم های ایران بوده و در این زمینه با ۱۳ اتهام مختلف رو به روست. وانگژو منگ مدیر مالی ارشد شرکت چینی هم اکنون در ونکوور کانادا در بازداشت خانگی به سر می برد و ممکن است در صورت رأی دادگاه کانادایی، برای رسیدگی به پرونده تحویل مراجع قضایی ایلات متحده شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato