ريیس ستاد معاینه فنی: تهرانی‌ها سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان جریمه شدند

بر اساس آخرین آمار در سال جاری ۴۰ درصد خودروهای تهران در معاینه‌فنی رد شدند، این درحالی‌ست که میزان مردودی خودروها در سطح کشور ۳۰ درصد است. به گفته «نواب حیسنی منش» رئیس ستاد معاینه‌فنی تهران، خودروهای داخلی سال ۹۳، خودروهای وارداتی تولید سال ۲۰۱۴ و خودروهای پلاک عمومی سال ۹۶ و ماقبل آن در سال جدید مشمول معاینه فنی می‌شوند و خودروهای فاقد معاینه‌فنی توسط دوربین‌ها به صورت خودکار جریمه خواهند شد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه دو میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو تا قبل از آذرماه و در مرحله اول طرح کاهش به دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه شدند، گفت:

«این آمار هم اکنون با اجرای فاز دوم طرح کاهش به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو رسیده است و در واقع یک خودرو شاید چند بار جریمه شده باشد. این رقم حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است که بر اساس مصوبه مجلس این منابع باید صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود. منتها تاکنون تمامی جریمه شدگان، مبلغ جریمه را پرداخت نکرده‌اند.»

معاینه فنی

حسینی منش می‌گوید میزان مراجعه سالانه به این مراکز رقمی در حدود ۳ میلیون است و با وجود ۵۴ خط معاینه‌ فنی ظرفیت تست ۷ هزار و ۵۰۰ مراجعه در روز وجود دارد. او درباره نوبت گیری آنلاین از مراکز معاینه‌ فنی به دیجیاتو گفت از زمان راه اندازی سیستم نوبت‌ گیری آنلاین تا کنون روزانه به طور متوسط ۲ هزار ثبت نام به صورت آنلاین انجام شده است.

او در پاسخ به پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه برخی نوبت‌دهی‌ها در زمان تعطیل بودن مراکز به مراجعان اعلام شده‌ بود، توضیح داد:

«قطعا این روند با اختلالاتی همراه بوده است. به عنوان مثال بعد از آنکه مرکز نوبت را به صورت آنلاین برای کاربر رزرو کرده بود، همکاران ما در پلیس راهور باید اطلاعات جدید را از سیستم‌های ما برداشت کرده و سیستم سیمفا را به روز کنند و در نتیجه همین تداخل زمانی، مراکز بسته بودند. البته این موارد مورد بررسی قرار گرفت و برای مراجعان زمان دیگری در نظر گرفته شد.»

معاینه فنی

همکاری با سرویس‌های ارائه کننده حمل و نقل آنلاین برای تست خودروهای آنها موضوعی‌ است که چند ماه قبل هم اتفاق افتاد و اسنپ به رانندگان ناوگان خود که برگه معاینه فنی نداشتند مهلت داد تا تست معاینه فنی را انجام دهند. رئیس ستاد معاینه فنی درباره ادامه این روند به دیجیاتو توضیح داد:

«با توجه به اینکه قرار است قانون تجدید معاینه فنی سالانه برای خودروهای پرتردد حتی تاکسی‌های اینترنتی به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد و احتمالا تصویب شود، قطعا همکاری ما با سرویس‌های ارائه کننده حمل و نقل آنلاین ادامه دار خواهد شد.»

حسینی منش معتقد است که تمامی فشارها برای کنترل سلامت خودرو و کاهش تصادفات و آلایندگی روی مردم است و همین موجب شده تا وظیفه خودروساز نادیده گرفته شود. یکی از مواردی که حسینی منش به آن اشاره کرد مربوط به کاتالیست‌های داخلی بود که روی آنها درج شده این کاتالیست فاقد الزام آلایندگی است:

«کاتالیست‌های وارداتی که دارای استاندارد هستند حدود ۱۵ میلیون است. کاتالیست‌هایی که در کشور تولید می‌شود و دارای استاندارد نیست هزینه‌ای حدود ۱,۵ میلیون تومان دارد و این در حالیست که کاتالیست‌های وارداتی که دارای استاندارد هستند حدود ۱۵ میلیون است و در این بین خودروهای ۶ سیلندر باید دارای دو کاتالیست باشند.
همچنین هزینه کاتالیست‌‌ خودروهای آلمانی معادل ۵۰ میلیون تومان است. این موضوع بسیار مهمی است که باید از جانب خودروسازان و سیاستگذاران مورد توجه قرار گیرد.»

معاینه فنی

انجام تست معاینه فنی قبل از سفرهای نوروزی موضوع دیگری بود که رئیس ستاد معاینه فنی تهران به آن تاکید کرد. به گفته او این مراکز تا بیست و نهم اسفند ماه با ۵۴ خط به صورت دو شیفت و در مرکز بیهقی ۲۴ ساعته فعال هستند و به شهروندان خدمت رسانی می‌کنند. پس از آن مراکز در روزهای تعطیل مراکز به صورت شیفت‌بندی شده آماده به کار خواهند بود.

بر اساس آمارها یکی از مهمترین عامل حوادث منجر به مرگ جاده‌ای در تعطیلات نوروز واژگونی اتوبوس‌های مسافربری در جاده‌ها هستند. حسینی منش با تاکید بر این موضوع که نصب فیلتر دوده روی خودروهای سنگین قدیمی موجب سوختن موتور و از رده خارج شدن آنها می‌شود، توضیح داد که صاحبان خودروهای سنگین قبل از نصب فیلتر دوده باید موتور خودرو را نوسازی کنند و به دلیل هزینه سنگین این امر انجام نمی‌شود.

معاینه فنی

اما موضوع دیگر سلامت فنی خودروهای سنگین است که به گفته حسینی‌منش در مورد آن حساسیت زیادی وجود دارد. او به دیجیاتو گفت سازمان راهداری کشور متولی اصلی بررسی سلامت خودروهای سنگین است که به خوبی این کار را انجام می‌دهد:

«با این حال کیفیت قطعات در سالم ماندن خودرو تاثیر زیادی دارد. برای مثال خودرویی معاینه فنی دریافت می کند اما ترکیدن لاستیک بی‌کیفیت در جاده باعث واژگونی و مرگ افراد می‌شود. به همین دلیل ما به داشتن معاینه فنی این خودروها اکتفا نکردیم زیرا این امکان وجود داشت که آنها از قطعات عاریه برای گرفتن معاینه فنی استفاده کنند؛ بنابراین با مشارکت راهداری، پلیس راهور و شهرداری اقدام به اجرای تست کنار جاده‌ای کردیم که در این راستا ۸۹ درصد از خودروهایی که دارای معاینه فنی بودند تست مجدد کرده و در این بین ۲۴ درصد آنها در این تست مردود شدند.»

گفتنی‌ست هموطنانی که برای مسافرت در ایام نوروز به شهر تهران می‌آیند باید برای تردد در تهران معاینه فنی داشته باشند و در صورت نداشتن این مجوز آنها می‌توانند از شهرهای خود معاینه فنی را دریافت کنند زیرا تمامی مراکز معاینه فنی در کل کشور به سیمفا متصل هستند.

مطالب مرتبط

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

قیمت حدودی سایپا ساینا S و کوییک S مشخص شد؛ مشخصات فنی و آپشن های نوادگان تیبا

ساینا، محصولی نسبتا اقتصادی در سبد سایپا است که مشابهت فنی با تیبا دارد. پلت‌فرم مورد استفاده در ساینا، کاملا مشابه تیبا است و با کد X200 شناخته می‌شود، حالا با فیس لیفت مجدد ساینا، شاهد تولد مدلی تازه تحت عنوان ساینا S هستیم که طبیعتا قرار است با قیمت بالاتری نسبت به تیبا و ساینا... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

ثبت نام ایران‌خودرو: تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق العاده ایران‌خودرو تا دوشنبه بیستم مردادماه

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها در اردیبهشت ٩٧، به کاهش تحرک در خطوط تولید خودروسازان انجامید تا آنجا که تعداد خودروهای تولیدی در سال گذشته در مقایسه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟