معرفی بازی Calculator 2: The Game؛ ریاضی واقعا شیرین است

معرفی بازی Calculator 2: The Game؛ ریاضی واقعا شیرین است

«ریاضی درس شیرینی است» یکی از تکراری‌ترین جمله‌هایی بود که در دوران دبستان می‌شنیدیم و اگرچه هنوز خیلی‌ها به آن باور ندارند ولی قسمت اول بازی ماشین حساب (Calculator) ثابت کرد که بعضی وقت‌ها ریاضی واقعا می‌تواند جذاب، سرگرم‌کننده و در همان تعریف کلی شیرین باشد. ماشین حساب ۲ ادامه‌دهنده همین مسیر است.

بازی دوباره از فرمول‌های ریاضی برای خلق معماهایش استفاده کرده و نکته اینجاست سادگی و جذابیت پازل‌های قسمت اول در اینجا نیز دیده می‌شوند؛ عناوینی که الهام گرفته از علم یا مبحث خاصی هستند، باید به‌گونه‌ای باشند تا کسانی که به این مسائل علاقه ندارند هم لذت ببرند. قسمت اول بازی به این نقطه رسید و در Calculator 2 با گستردگی المان‌ها بار دیگر شاهد تکرار آن هستیم.

مشابه گذشته در Calculator 2 نیز هر مرحله به بازیکن عدد‌هایی به همراه علامت‌های مختلف داده می‌شود و باید با انتخاب درست آن‌ها، به رقمی که بازی خواسته برسد. مثلا عکس روبه‌رو را ببینید، در این مرحله عددی که بازی می‌خواهد ۲۰۰ است. حالا کافیست یک بار رقم را با ۱۰ جمع کنید، سپس در ۴ ضرب کرده، دوباره با ۱۰ جمع ببندید و باز در ۴ ضرب کنید تا به جواب برسید.

همه مرحله‌های بازی همین‌قدر کوتاه هستند و البته سازنده جدا از طراحی درست پازل‌ها، با بسته نگه داشتن دست بازیکن سعی کرده همین مرحله‌های کوتاه را هم سخت کند؛ برای کلیک روی ارقام محدودیت‌هایی وجود دارد و باید در کمترین حرکت ممکن به پاسخ خواسته شده برسید.

بازی با چند ایده جدید سعی کرده خودش را از قسمت قبلی جدا کند. یکی از آن‌ها به حضور چند هدف در بعضی مراحل برمی‌گردد. در قسمت قبلی تنها باید به یک عدد می‌رسیدید، حالا بعضا مرحله‌ها دو یا سه هدف مختلف دارند که مشخصا رسیدن به هر کدام از آن‌ها نیازمند استراتژی متفاوتی خواهد بود.

Calculator 2

دومین ویژگی جدید بازی، فرمول‌هایی است که بازیکن می‌تواند روی عددها پیاده کند. در قسمت اول Calculator تنها فرمول‌های معروف ریاضی حضور نداشتند و سازنده برای اینکه مرحله‌ها را متنوع نگه دارد، دست به خلاقیت‌هایی هم زده بود؛ مثلا آیکونی به شکل >> وجود داشت که با کلیک روی آن، آخرین عدد سمت راست حذف شده و شاهد رقم جدیدی خواهید بود: ۳۱۲ تبدیل به ۳۱ می‌شد.

قسمت دوم نیز از این دست فرمول‌ها کم ندارد و این‌بار در مقیاسی بزرگ‌تر شاهد آن‌ها هستیم. ویژگی که هم روی بازی تاثیر مثبت گذاشته و هم یک نقطه ضعف دارد. تاثیر مثبتش آنجاست که این فرمول‌ها باعث شده‌اند تا بازی بتواند تنوعش را حفظ کند. نقطه ضعف ایده نیز به‌خاطر تعدد زیاد فرمول‌ها است. سازنده نتوانسته از پتانسیل همه آن‌ها به خوبی استفاده کند.

همانند نسخه قبلی، Calculator 2 یک پازل سرگرم‌کننده با حال و هوایی مدرن‌تر از دنیای ریاضی است. عنوانی که به خوبی توانسته از یک مبحث علمی برای شکل‌گیری دنیایش استفاده کند. اگر به بازی‌های معمایی علاقه دارید، Calculator 2 مشابه قسمت پیشینش می‌تواند برای مدت طولانی سرگرم‌تان کند.

Calculator 2: The Game
  • Calculator 2: The Game
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Simple Machine
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۹۵.۲ / ۹۳.۵۹ مگابایت
دانلود

اپ‌استور


گوگل‌پلی


لینک کمکی

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato