کالبدشکافی گلکسی اس 10 خبر از تعمیرپذیری سخت آن می‌دهد

وبسایت iFixit بار دیگر دست به کار شده و با کالبدشکافی گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10e، علاوه بر نمایش قطعات داخلی پرچمدار جدید سامسونگ، این محصول را از نظر تعمیرپذیری هم مورد بررسی قرار داده است.

سامسونگ در پرچمداران جدید به صورت گسترده از مواد هدایت‌کننده گرما استفاده کرده است

یکی از مهم ترین نکات کالبدشکافی گلکسی اس 10، استفاده گسترده سامسونگ از مواد رسانای حرارتی به خصوص یک لوله هدایت کننده مسی بزرگ است که باعث می شود هنگام استفاده از قابلیت هایی مانند شارژ برعکس (استفاده از گوشی به عنوان پاوربانک) گرمای زیاد حاصل از فرآیند به قطعات حساس آسیب نزند.

لازم به ذکر است که گلکسی اس 10 در بررسی iFixit برای تعمیرپذیری نمره 3 از 10 را کسب کرده که تنها نکته مثبت در نتیجه گیری نهایی، امکان بازکردن تمام پیچ ها با استفاده از یک پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس (چهارسو) بوده است.

در این بین استفاده از چسب قوی در اکثر نقاط دستگاه، فرآیند تعمیر را دشوار و حساس کرده و سختی تعویض باتری در کنار یکپارچه شدن پورت شارژ (این قسمت در مدل های قبلی ماژولار بود) با مادربورد، عوامل اصلی کاهش نمره تعمیرپذیری گلکسی اس 10 بوده اند.

در ادامه تصاویر مربوط به کالبدشکافی گلکسی اس 10 را مشاهده می کنید:

کالبدشکافی گلکسی اس 10
جک هدفون گلکسی اس 10 به صورت ماژولار طراحی شده و تنها 12 میلی متر طول دارد.
کالبدشکافی گلکسی اس 10
باتری با چسب بسیار قوی به شاسی فلزی متصل شده و حتماً باید قبل از اقدام به جداسازی، چسب مذکور با محلول مخصوص ضعیف شود.
کالبدشکافی گلکسی اس 10
جدا کردن ماژول دوربین سه گانه گلکسی اس 10 از بورد اصلی چندان سخت نیست.
کالبدشکافی گلکسی اس 10
سامسونگ هرجا که ممکن بوده، از مواد هدایت کننده حرارت (مانند این پد ترمال) استفاده کرده است.
کالبدشکافی گلکسی اس 10
گلکسی اس 10e از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بی بهره بوده و این قطعه را در دکمه پاور ادغام کرده است. (به استفاده گسترده از فلز مس در پرچمداران جدید دقت کنید)
کالبدشکافی گلکسی اس 10
اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر گلکسی اس 10 طوری با صفحه یکپارچه شده که عملاً امکان جداسازی آن بدون آسیب وجود ندارد. به همین خاطر در صورت عملکرد نادرست این سنسور و نیاز به تعویض، مالک مجبور است پنل نمایشگر را به صورت یکجا خریداری کند.

کالبدشکافی گلکسی اس 10

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟