وسترن دیجیتال حافظه های SSD NVMe اقتصادی خود را به بازار عرضه کرد

در روزهای اخیر بازار حافظه های SSD NVMe کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده که ناشی از افزایش تولید و در دسترس بودن این نوع سخت افزار ذخیره اطلاعات است. به عنوان مثال سامسونگ قیمت مدل فوق سریع 960 EVO با 500 گیگابایت حافظه را به حدود 150 دلار رسانده و حالا وسترن دیجیتال نیز با ارائه نسخه های ارزان قیمت، بازار حافظه های اقتصادی را نشانه رفته است.

خانواده جدید محصولات وسترن دیجیتال با نام Blue SN500 در دو مدل 500 و 250 گیگابایتی به بازار عرضه می شوند که نسخه 500 گیگابایتی با سرعت خوانش 1700 و نوشتن 1450 مگابایت در ثانیه، نصف رقیب کره ای سرعت داشته اما قیمت آن نیز با برچسب 78 دلاری تقریباً یک دوم محصول سامسونگ است.

محصول جدید وسترن دیجیتال نسبت به حافظه‌های SSD SATA تا سه برابر سریع‌تر است

وسترن دیجیتال در واقع با تمرکز بر تولید یک محصول اقتصادی، در سری Blue SN500 چندان به دنبال دستیابی به سرعت های بالا نبوده و همین حالا نیز نسبت به حافظه های SSD SATA تا سه برابر سریع تر است. به گفته سازنده، چنین سرعتی برای ذخیره سازی و ویرایش ویدیوهای 4K ایده آل بوده و ادیتورها و استودیوهایی که بودجه کمی برای تهیه سخت افزار جدید دارند، می توانند تنها با پرداخت 55 دلار نسخه 250 گیگابایتی حافظه های جدید وسترن دیجیتال را تهیه کنند.

آگهی استخدام

وسترن دیجیتال

از سوی دیگر با فراگیر شدن رزولوشن 4K توسط شرکت هایی همچون سونی و انویدیا، گزینه های ارزان قیمت برای استفاده به عنوان فضای ذخیره سازی پشتیبان حتی در شرکت های بزرگ نیز روی میز قرار گرفته اند.

گفتنی است کمپانی وسترن دیجیتال برای افرادی که به دنبال سرعت بیشتر هستند سری Black 3D را هم در سبد محصولات خود دارد که با سرعت خوانش 3400 مگابایت در ثانیه و نرخ نوشتن 2800 مگابایت در ثانیه، در سه مدل 256 گیگابایتی، 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی با قیمت های 120، 230 و 450 دلار به بازار عرضه می شود.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟