تغییرات گسترده در سونی موبایل؛ از ادغام با بخش های دیگر تا کاهش نیمی از کارکنان

تغییرات گسترده در سونی موبایل؛ از ادغام با بخش های دیگر تا کاهش نیمی از کارکنان

سونی تغییرات گسترده ای را در کسب و کار خود تجربه می کند. پس از اعلام خبر تعطیلی کارخانه بزرگ تولید موبایل این شرکت در چین، حالا خبر می رسد سه مورد از سودآورترین بخش های کسب و کار سونی با بخش موبایل ادغام خواهند شد، ضمن اینکه به زودی شاهد کاهش فوق العاده تعداد کارکنان بخش موبایل هم خواهیم بود.

سونی تصمیم گرفته بخش های محصولات و راهکارهای تصویربرداری (IP&S)، صوت و سرگرمی خانگی (HE&S) و ارتباطات موبایلی را در قالب بخش جدیدی به نام محصولات و راهکارهای الکترونیکی (EP&S) با یکدیگر ادغام کند. در واقع تمام محصولات الکترونیکی این شرکت اعم از تلویزیون، سیستم های صوتی، دوربین و موبایل زیر چتر بخش جدید قرار می گیرند.

اکسپریا ۱۰

شایعات در مورد فروش احتمالی بخش موبایل سونی که از سال گذشته قوت گرفت، احتمالاً رئیس جدید این شرکت یعنی کنیشیرو یوشیدا را تحت فشار قرار داده است. یوشیدا به تازگی جانشین کازو هیرای شده و حالا با اعلام این موضوع، به شایعات فوق پایان بخشیده است. سونی موبایل پس از چهار دوره زیاندهی می تواند پشت بخش های موفق این شرکت پنهان شود و احتمالاً در گزارش های مالی آتی، اعداد قرمز کمتری را مشاهده کنیم، چون سه بخش دیگر سونی به اندازه کافی سودآور هستند تا زیان های بخش موبایل را پوشش دهند.

اما در تکمیل دو خبر فوق، حالا گزارش جدیدی از کاهش ۵۰ درصدی کارکنان بخش موبایل سونی تا سال ۲۰۲۰ منتشر شده است. بدین ترتیب تا سال آینده میلادی احتمالاً بیش از ۲۰۰۰ نفر از کارکنان این شرکت اخراج شده یا به بخش های دیگر منتقل می شوند. این تصمیم هم در راستای سیاست کنونی سونی یعنی کاهش هزینه های ثابت و اصلاح ساختارهای کسب و کار اتخاذ شده است.

اگرچه بعضی از کارکنان سونی موبایل به دیگر بخش ها منتقل می شوند، اما تعدادی از آنها که در اروپا یا چین به فعالیت مشغول بودند، می توانند از گزینه بازنشستگی پیش از موعد بهره مند گردند. سونی همچنین در راستای کاهش هزینه ها، فروش موبایل در برخی مناطق را محدود می کند. بدین ترتیب فروش گوشی های اکسپریا در آسیای جنوب شرقی تقریباً متوقف شده و تمرکز اصلی روی بازارهای اروپایی و شرق آسیا قرار خواهد گرفت.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato