ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هنرمندان ایرانی در توییتر
تکنولوژی

پرمخاطب‌ترین هنرمندان ایرانی در توییتر چه کسانی هستند؟

توییتر شبکه اجتماعی فیلتر شده اما پرمخاطب در میان ایرانیان است. حضور افراد سیاسی کشور در این شبکه اجتماعی و تاکید «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران بر تعدد مخاطبان ایرانی در این شبکه دلیلی ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۷

توییتر شبکه اجتماعی فیلتر شده اما پرمخاطب در میان ایرانیان است. حضور افراد سیاسی کشور در این شبکه اجتماعی و تاکید «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران بر تعدد مخاطبان ایرانی در این شبکه دلیلی بر همین مدعاست.

ناظمی به تازگی در صفجه توییتر خود آمار جالبی از کاربران این شبکه منتشر کرد و تاکید کرد که ۳۱۸ اینفلوئنسر بیش از ۳۰ هزار دنبال‌کننده دارند:

«۲۰۲ نفر بیش از ۵۰ هزار. ۷۳ درصد شخص حقیقی هستند و ۲۴ درصد سازمانی و مابقی پیج. تنها ۱۶ درصد با نام مستعار فعال هستند و با افزایش تعداد دنبال‌کننده این مقدار کاهش می‌یابد؛ در مجموع اکانت‌های واقعی پرطرفدارترند. توییتر سیاسی‌ترین شبکه اجتماعی است. هرچند روزمره‌نویسی نیز همچنان میان ایرانیان پرمخاطب است. هرچند فضای توییتر هنری نیست، اما امید جلیلی، ترانه علیدوستی و سیامک انصاری پرمخاطب‌ترین هنرمندان توییتری ایرانی هستند.»

هنرمندان ایرانی در توییتر

گفتنی ست به تازگی وب سایت mnicoreagency آمارهای جالبی از شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر و ارائه کرده است که شاید برای بسیاری از علاقمندان به شبکه‌های اجتماعی مورد توجه باشد.

۶۸ درصد از کاربران اینستاگرام را زنان تشکیل می‌دهند و ۷۷.۶ درصد از کاربران اینستاگرام اهل ایالات متحده آمریکا هستند و جالب‌تر اینکه اینستاگرام ۷۱ درصد از فعالیت‌های تجاری ایالات متحده آمریکا را تشکیل داده است.

۳۲ درصد از کاربران اینترنت، در اینستاگرام عضویت دارند و ۵۹ درصد از کاربران و اعضای اینستاگرام در میانگین سنی ۱۸ تا ۲۹ سال قرار دارند، ۳۳ درصد از کاربران و اعضای اینستاگرام در میانگین سنی ۳۰ تا ۴۹ سال قرار دارند، همچنین ۷۲ درصد از نوجوانان زیر ۱۸ سال از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

۳۸ درصد از کاربران اینترنت زن بوده و ۲۶ درصد از آنها نیز مرد هستند. تعداد کاربران زن در برزیل بیشتر از سایر کشورهای جهان است.

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای انتشار پست‌های خود، تا ۱۰۰ هزار دلار نیز تخمین زده و اعلام شده است. پست‌هایی که حاوی موقعیت جغرافیایی (لوکیشن) و یا هشتگ هستند، ۷۹ درصد بیشتر لایک می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی