نفوذ به گوشی جف بزوس توسط هکرهای عربستان سعودی

نفوذ به گوشی جف بزوس توسط هکرهای عربستان سعودی

شش ماه پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی در ترکیه، اخبار جدیدی منتشر شده که حاکی از ارتباط جف بزوس مدیرعامل آمازون با این ماجرا هستند.

اوایل سال جاری میلادی بود که خبر جدایی بزوس از همسرش مکنزی به سرخط اخبار جهان تبدیل شد و بلافاصله، جف بزوس از رسانه AMI صاحب روزنامه «National Enquirer» به اتهام اخاذی و باج گیری شکایت کرد. علت شکایت در اصل انتشار محتوای یک پیام خصوصی از بزوس به لارن سانچز (مجری تلویزیون) بود که در نهایت منجر به درخواست طلاق از سوی مکنزی شد.

جف بزوس نیز برای پیگیری ماجرا، یک مشاور امنیتی-حقوقی به نام گوین دبکر استخدام کرد تا با استخراج اسناد مورد نیاز، بتواند شکایت خود از کمپانی AMI را به نتیجه برساند؛ اما نتایج تحقیقات دبکر نشان داد که هکرهای عربستانی پشت قضیه بوده اند.

خاشقچی

بر اساس گزارش تفصیلی دبکر، که با استفاده از اطلاعات به دست آمده از مصاحبه با مدیران قبلی و کنونی AMI، فعالان امنیت اطلاعات خاورمیانه، مشاوران دونالد ترامپ، خبرچین های عربستانی و متخصصان حوزه امنیت سایبری تدوین شده، هکرهای وابسته به حکومت عربستان سعودی برای مدت طولانی به اطلاعات تلفن همراه جف بزوس دسترسی داشته اند و احتمالاً همین مهاجمان پیام های خصوصی مدیرعامل آمازون را در اختیار رسانه ها قرار داده اند.

هکرهای عربستانی سعی در تخریب وجهه بزوس داشته‌اند

ماجرا از جایی آغاز می شود که پس از قتل بی رحمانه جمال خاشقچی روزنامه نگار آزاد عربستانی، که در روزنامه واشنگتن پست (تحت مالکیت بزوس) نیز مطالبی به رشته تحریر درآورده بود، رسانه های مرتبط با مدیرعامل آمازون پوشش خبری کاملی از ماجرا ارائه می دهند که این موضوع به مذاق حکومت عربستان خوش نیامده و آنها نیز با هک کردن گوشی بزوس، به اطلاعات شخصی وی دسترسی پیدا کرده و با ارائه آنها به رسانه های مختلف، سعی در تخریب وجهه او داشته اند.

گفتنی است نتایج تحقیقات گوین دبکر به مقامات قضایی فدرال ایالات متحده ارجاع شده و وی (در کنار جف بزوس) منتظر صدور رأی دادگاه در پرونده شکایت بزوس از AMI هستند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato