پسربچه چینی رکورد حل همزمان 3 مکعب روبیک حین پرتاب به هوا را شکست [تماشا کنید]

مکعب روبیک از جمله ابزارهای سرگرمی محبوبی است که در دنیا طرفداران زیادی داشته و برخی از این افراد، با افزودن چالش هایی به فرآیند حل پازل، رکوردهای جالبی از حل آن برجای گذاشته اند.

یکی از این عاشقان مکعب روبیک، پسر بچه 13 ساله چینی به نام «کو جیانیو» است که پس از دو سال تمرین مستمر، با حضور در شبکه تلویزیونی ژجیانگ و در مقابل دید حضار و بینندگان، توانست رکورد حل همزمان سه مکعب روبیک حین پرتاب به هوا (ژانگولربازی) را بشکند و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

جیانیو در زمان 5 دقیقه و 6.61 ثانیه توانست رکورد خود را ثبت کند

جیاینو قبل از آغاز رکوردگیری تنها 15 ثانیه برای تست و ارزیابی مکعب ها فرصت داشت و در زمان ثبت رکورد، با پرتاب مکرر روبیک ها و حرکت بسیار سریع انگشتان، توانست پازل ها را حل کند. نوجوان چینی با یکرنگ کردن تمام وجه های سه مکعب روبیک در 5 دقیقه و 6.61 ثانیه، توانست رکورد گینس مربوطه را از آن خود نماید.

مکعب روبیک

لازم به ذکر است که علاوه بر ثبت رکورد حل سه مکعب روبیک حین پرتاب به هوا، جیانیو موفق شد با کمک استاد خود رکورد حل دونفره یک مکعب روبیک را هم بشکند و با ثبت زمان 25.63 ثانیه، مشترکاً با آقای «یه جیاشی»، رئیس مؤسسه شعبده بازی شیامن در چین، رکورد گینس مربوطه را به دست آورد.

جالب است بدانید که در حال حاضر رکورد سریع ترین زمان حل مکعب روبیک به صورت انفرادی با زمان فوق العاده 4.22 ثانیه در اختیار «فلیکس زمدگز» جوان 22 ساله استرالیایی است که اردیبهشت ماه سال گذشته این رکورد را به ثبت رسانده بود.

گفتنی است کو جیانیو از سن 6 سالگی حل مکعب روبیک را آغاز کرده و تا کنون در کشورهای مختلفی از جمله آلمان، ایتالیا و استرالیا استعدادهای خود را به نمایش گذاشته است.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟