والدین اماراتی خواستار ممنوعیت پابجی در این کشور شدند

ظاهرا خانواده‌های اماراتی از پابجی بازی کردن کودکان خود خسته شده‌ و به دنبال ممنوع کردن تجربه این عنوان در امارات هستند.

این درخواست به علت خشونت بیش از اندازه بازی و تاثیر بد آن روی افراد کم سن و سال در حال شکل گیری است. بعضی از خانواده‌ها اعتقاد دارند که طراحی پابجی و دیگر عناوین بتل رویال به‌گونه‌ای است که کودکان تحت تاثیر آن خشن‌تر شده‌اند.

البته تنها مشکل خانواده‌های اماراتی با پابجی به خشونت آن مربوط نمی‌شود و بسیاری به خاطر اعتیاد‌آور بودن این بازی و عقب ماندن کودکان از مدرسه و درس‌هایشان خواستار ممنوعیت آن در این کشور هستند.

پابجی و اماراتی ها

طی ماه‌های اخیر ممنوعیت بازی‌های بتل رویال به بحثی جدی در کشورهای مختلف جهان تبدیل شده. مدتی پیش هم ۱۵ کاربر پابجی در کشور هند به خاطر تجربه این بازی توسط پلیس این کشور بازداشت شدند. این کودکان محلی مخفیانه را برای تجربه پابجی آماده کرده بودند که یک پلیس محلی آن‌ها را شناسایی و دستگیر کرده بود. اخیرا نیز، شاهزاده هری بریتانیا به خاطر خشونت فورتنایت خواستار ممنوعیت این بازی شده بود.

اعتیاد کودکان به پابجی، فورتنایت و دیگر بازی‌های بتل رویال تنها مشکل والدین با این دست عناوین نیست. برای مثال پیش از این و قبل از عرضه نسخه اندروید فورتنایت، بسیار از هکرها با توسعه بدافزارهایی با اسم فورتنایت، گوشی‌های اندرویدی افراد ناآگاه را آلوده می‌کردند. البته تمام خانواده‌ها چنین دیدگاهی در رابطه با بازی‌های بتل رویال ندارند و برخی از آن‌ها به دنبال استخدام مربی برای موفقیت فرزندانشان در این بازی‌ها هستند.

نظر شما در مورد پابجی و دیگر بازی‌های بتل رویال چیست؟ آیا باید از تجربه این عناوین توسط کودکان جلوگیری کرد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

Call of Duty Mobile بهتر است یا پابجی موبایل؟ [تماشا کنید]

موفقیت و محبوبیت چشمگیر کال آو دیوتی موبایل موجب شده تا پای مقایسه این بازی با پابجی موبایلی که مدت‌ها لقب برترین بازی بتل رویال موبایل را یدک می‌کشید در هر محفلی وسط کشیده شود‌.کمپانی چینی تنسنت این بار با همکاری اکتیویژن توانسته عنوانی خلق کند که علاوه بر پایبندی به ریشه‌های این سری، تجربه... ادامه مطلب

پابجی موبایل دانش آموزان هندی را روانه زندان کرد

در چندین شهر هندوستان گیمرها صرفا به خاطر اجرای بازی پابجی روی موبایل هایشان دستگیر شده اند.گزارش خبری عجیبی که اخیرا در بازفید منتشر شده ضمن پرداختن به محبوبیت بسیار بالای پابجی در هند به تلاش هایی پرداخته که از جانب دولت این کشور برای محدودسازی این بازی صورت می گیرد. اما کانون این گزارش... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟