قابلیت تغییر نام کاربری PSN در دسترس تمامی کاربران قرار گرفت [به‌روزرسانی]

تغییر نام کاربری یکی از قابلیت‌های بسیار ابتدایی و مهمی بوده که متاسفانه جایی در شبکه پلی استیشن (PSN) نداشته است. حال و پس از ارائه‌ درخواست‌های فراوان از سوی کاربران، این قابلیت بالاخره به شبکه پلی استیشن اضافه شده است. البته این قابلیت چند ماه قبل به صورت محدود به این سرویس اضافه شده بود اما اکنون در دسترس تمامی کاربران قرار گرفته است.

با توجه به پستی که سونی منتشر کرده، کاربران می‌توانند نام کاربری خود در شبکه پلی استیشن را از طریق کنسول پلی استیشن 4 یا مرورگر تغییر دهند. متاسفانه این قابلیت برای دارندگان 2 کنسول پلی استیشن 3 و پلی استیشن ویتا در نظر گرفته نشده. تغییر نام کاربری برای نخستین بار رایگان است اما برای دفعات بعدی کاربر باید مبلغ 9.99 دلار پرداخت کند. در ضمن، هیچ محدودیتی برای دفعات تغییر نام کاربری در نظر گرفته نشده.

شبکه پلی استیشن

پس از تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن، نام کاربری قدیمی به مدت 30 روز در کنار نام قدیمی قرار خواهد گرفت تا هویت کاربر برای دوستانش مشخص شود. البته کاربر می‌تواند این قابلیت را غیرفعال کند. علاوه بر این، نام کاربری قدیمی همچنان در انحصار کاربر خواهد بود و در صورت ارسال درخواست برای بخش پشتیبانی، می‌تواند بار دیگر از آن استفاده کند. بازگشت به نام کاربری قدیمی بدون هزینه اضافی است.

برای تغییر نام کاربری شبکه پلی استیشن از طریق کنسول، از طریق منوی Setting وارد Account Management و سپس Account Information شوید. در آن‌جا نیز به ترتیب گزینه‌های Profile و Online ID را انتخاب کنید. در این بخش، پس از وارد کردن نام کاربری دلخواه آن را تایید کرده و باقی مراحل را مطابق دستور العمل طی کنید.

برای تغییر نام کاربری از طریق مرورگر، نخست به وبسایت Play Station رفته و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از وارد شدن به حساب کاربری، از طریق منوی Edit به بخش Online ID بروید. در این بخش باید پس از انتخاب نام کاربری، آن را تایید کنید.

به‌روزرسانی: ساعاتی قبل، سونی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن احتمالاً عواقبی را به همراه خواهد داشت. سونی تاکید کرد این مشکلات گسترده نیستند و تنها تعداد کمی از بازی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. با اینحال، قبل از تغییر نام کاربری حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • نام کاربری قدیمی شما احتمالاً در تعدادی از بخش‌ها برای شما و دیگر کاربران به نمایش در می‌آید.
  • احتمال پاک شدن اطلاعات مربوط به فایل‌های ذخیره بازی‌ها، لیدربردها و تروفی‌ها وجود دارد.
  • ممکن است بخش‌هایی از برنامه‌ و بازی‌هایی که روی کنسول نصب کرده‌اید، عملکرد درستی نداشته باشند.
  • احتمال از دست دادن دسترسی به برخی محتویات پولی همانند محتویات اضافی و واحد پولی مجازی وجود دارد.
Mobit

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟