ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پرس تی‌وی
تکنولوژی

حساب کاربری دو شبکه برون مرزی صداوسیما در یوتیوب و جیمیل مسدود شد

گوگل دسترسی شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی، از کانال‌های برون‌مرزی صدا و سیما به حساب‌های یوتیوب و جیمیل را غیر فعال کرده است. ظاهرا این رویداد بدون هشدار قبلی و به واسطه تخطی از ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۴

گوگل دسترسی شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی، از کانال‌های برون‌مرزی صدا و سیما به حساب‌های یوتیوب و جیمیل را غیر فعال کرده است. ظاهرا این رویداد بدون هشدار قبلی و به واسطه تخطی از سیاست‌های گوگل روی داده است.

پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی به ترتیب شبکه‌های انگلیسی و اسپانیایی زبان صدا و سیما هستند که برنامه‌های خود را برای مخاطبان از کشور پخش می‌کنند. گوگل از شب گذشته دسترسی این شبکه‌ها به پلتفرم‌های مختلف از جمله جیمیل و یوتیوب را قطع کرده اما کماکان امکان مشاهده ویدیوهای قبلی آنها را در یوتیوب وجود دارد.

گوگل در واکنش به این مساله بدون ادای توضیحات روشن تاکید کرده که این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که کاربر از قوانین تخطی کرده یا کمپانی مکلف به قطع دسترسی کاربر باشد. از طرف دیگر در تصویری که پرس تی‌وی از پیام بسته شدن حسابش منتشر کرده به نقض قوانین اشاره شده است:

حساب گوگل شما غیر فعال شده و امکان بازیابی آن وجود ندارد چرا که روش استفاده از آن ناقض سیاست‌ها بوده است.

 پرس تی‌وی

به گفته مسئولان پرس تی‌وی این اقدام بدون هیچگونه هشدار قبلی صورت گرفته است. پشتیبانی گوگل هم تاکید کرده که در موارد اضطراری یا حاد امکان غیرفعال شدن حساب کاربری بدون هشدار قبلی وجود دارد. با این حال به موارد اضطراری ناشی از بسته شدن حساب کاربری این شبکه‌ها اشاره نشده در نتیجه ممکن است علت اصلی آن به تکلیف قانونی این شرکت برگردد.

این نخستین بار نیست که کانال‌های یوتیوب پرس تی‌وی غیرفعال می‌شوند. کانال اصلی این شرکت که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شده بود، در سال ۲۰۱۳ بسته شد و حساب‌های جدید آنها هم تنها چند ماه بعد از بازگشایی غیرفعال شدند.

پرس تی‌وی بسته شدن حساب کاربری فعلی با بیش از ۲۷۰ هزار مشترک را ناشی از فشار دولت آمریکا بر رسانه‌های ایرانی و راه‌اندازی کمپین های تبلیغاتی علیه کشور عنوان کرده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که چند روز قبل هم اینستاگرام حساب های تعدادی از فرماندهان سپاه را بسته بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (57 مورد)
 • herogame
  herogame | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  دیجیاتو بازم توی کامنت ها دخل و تصرف کرد! بازم میگم خوشحالم از این بابت و همیشه خوش خبر باشین باید اینترنت ترو تمیز بشه

 • Mehran Yazdani
  Mehran Yazdani | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  دوست عزیز هر کس آزاده نظرشو بگه حالا چه موافق چه مخالف لازم نیست جواب همه رو بدیم خواننده با دیدن کامنتها خودش تشخیص میده حق با کیه پس فقط اعلام نظر کافیه

  • molavy
   molavy | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

   مهران عزیز .. شما که دستت میرسه و وصلی به بالا بگو اخبار فناوری داخلی رو هم پوشش بدید. همش که ترجمه نمیشه حداقل ایوند رو یک نگاه بندازید دو روز یک بار.
   ماچ ماچ

 • Mohammad Reza
  Mohammad Reza | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  آخ که چه لذت بخشه این جور اخبار

 • ABCD EFGH
  ABCD EFGH | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  #آزادی-بیان

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی