همه چیز درباره آیفون ۱۱

چگونه از قابلیت «تقسیم صفحه» نرم‌افزار اکسل استفاده کنیم؟

تقسیم صفحه، فارغ از این که افقی انجام بگیرد یا عمودی، روش بسیار خوبیست تا بتوانید کار در محیط اکسل را برای خود آسان کنید. با استفاده از این ویژگی می‌توانید در آن واحد روی تمام بخش‌های کاربرگ (شیت) اکسل خود نظارت داشته و دیتاهای هر بخش را با بخش‌های دیگر مقایسه کنید.

برای آنکه استفاده درست از قابلیت تقسیم صفحه (Split Screen) اکسل را یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از قابلیت تقسیم صفحه (Split Screen)

اگر در اکسل کاربرگی مملو از داده دارید، مطمئنا جابجایی در بخش‌های مختلف آن برایتان کار ملال‌آور و زمان‌بری خواهد بود، خصوصا وقتی بخواهید داده‌های یک بخش را با بخش‌های دیگر مقایسه کنید. خوشبختانه استفاده از قابلیت تقسیم صفحه اکسل می‌تواند زحمت این کار اضافی را از روی دوشتان بردارد. همچنین اکسل اجازه می‌دهد که نحوه تقسیم صفحه را هم به شیوه دلخواه‌تان شخصی‌سازی کنید.

تقسیم صفحه

خوشبختانه استفاده از قابلیت مذکور ابدا سخت نیست. کافیست در تب View به دنبال گزینه Split بگردید.

بعد از آنکه گزینه را پیدا کردید، حالا وقتش رسیده که با روش‌های مختلف به کارگیری آن آشنا شوید.

ایجاد چهار باکس مساوی از داده‌ها

اکسل اجازه می‌دهد که داده‌های موجود در صفحه کاربرگ را در چهار باکس مساوی و کاملا برابر قرار بدهید. در واقع با انجام این کار، چهار کپی از صفحه کاربرگ در یک پنجره واحد خواهید داشت. برای انجام این کار، اول از همه روی سلول A1 کلیک کنید.

تقسیم صفحه

در مرحله بعد، دوباره به تب View برگردید و روی گزینه Split کلیک کنید. این کار صفحه شما را به چهار کاربرگ مساوی تقسیم می‌کند.

تقسیم صفحه

شما می‌توانید محل قسمت شدن صفحه را با کلیک روی لبه هر کاربرگ و کشیدن آن به اطراف (یا مرکز تصویر) تغییر بدهید.

تقسیم صفحه

تقسیم‌های افقی و عمودی

اگر به چهار کپی از کاربرگ خود احتیاج ندارید، در عوض این کار می‌توانید صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید. بسته به نیاز، این کار به دو شیوه عمودی و افقی امکان پذیر است.

تقسیم صفحه

تقسیم عمودی صفحه کار بسیار آسانی است. کافیست یک سلول از هر ستون (به جز ستون A) از  ردیف 1 را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Split کلیک کنید.

تقسیم صفحه

البته نیازی نیست که خودتان را فقط به این قوانین محدود کنید. با کلیک روی هر سلول از هر ردیف کاربرگ، امکان تقسیم صفحه را خواهید داشت. تنها چیزی که باید به خاطر بسپرید این است که اگر سلول انتخابی شما از ردیف اول یا ستون A نباشد، صفحه در عوض دو به چهار قسمت تقسیم می‌شود.

تقسیم صفحه

اما وقتی که کارتان تمام شد و خواستید که صفحه را دوباره به حالت عادی (تک کاربرگ) برگردانید، کافیست دوباره روی آیکن Split کلیک کنید تا گزینه غیر فعال شود. همچنین قادرید با کشیدن لبه‌های نوار تقسیم صفحه به گوشه نمایشگر هم این ویژگی را غیر فعال نمایید.

تقسیم صفحه

امیدواریم با استفاده از این روش بتوانید موقع کار با اکسل در زمان‌تان بیشتر صرفه‌جویی کنید. اگر کاربردهای بیشتری برای قابلیت تقسیم صفحه اکسل می‌شناسید، حتما آن را با ما و خوانندگان دیجیاتو به اشتراک بگذارید.

منبع:
HowToGeek
خرید بلیط هواپیما
برچسب ها

مطالب مرتبط

آشنایی با ۶ وظیفه اساسی در نرم افزار اکسل

اکسل یکی از نرم افزار هاییست که در بالاترین سطوح شرکت ها، مطالعات تحقیقاتی و ... مورد استفاده قرار می‌ گیرد. نرم افزار ساخته شده توسط مایکروسافت، توانسته با قدرت خود در انجام محاسبات، نتایجی که ارائه می‌ کند را به حدی با اهمیت جلوه دهد که این روز‌ ها بیشتر شرکت ها برای مدیریت... ادامه مطلب

چگونه هنگام کار با اکسل در زمان صرفه جویی کنیم؟

اکسل مایکروسافت یک نرم افزار قدرتمند برای کارنامه ها و صفحات گسترده است. اگر از این برنامه در خانه یا محل کار استفاده می کنید، می توانید با استفاده از ویژگی هایی کارهایتان را با سرعت بیشتری پیش ببرید، به برنامه های بعدی خود برسید و در زمانی که دارید صرفه جویی نمایید.در مطلب پیش... ادامه مطلب

چگونه فایل های از دست رفته اکسل را بازیابی کنیم؟

آیا تا به حال فایل اکسل خود را بدون ذخیره کردن آن بسته اید؟ مطمئناً چنین اقدامی سبب از دست رفتن تمامی اطلاعات شما در آن فایل خاص می شود. همچنین ممکن است بر اثر کرش کردن رایانه خود مجبور به راه اندازی مجدد سیستم باشید و به همین دلیل نیز فایل های اکسل تان... ادامه مطلب

با 3 سایت مفید برای دانلود رایگان برنامه های Excel آشنا شوید

اکسل (نرم افزار صفحه گسترده مایکروسافت) و ابزار موجود در مایکروسافت آفیس امروزه توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزار مایکروسافت اکسل مجموعه ای فوق العاده قدرتمند و همه کاره است که برای بسیاری از شرکت ها و ادارات خاص، کاربردی و مهم تلقی می شود.با این حال بسیاری از مردم اهمیت پشتیبانی... ادامه مطلب

چگونه در نرم افزار اکسل چک لیست بسازیم؟

ساخت چک لیست در اکسل به انجام ساده بسیاری از کارها کمک می‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید چک لیستی از فهرست کارهای روزمره‌تان بسازید و هر چک باکس را به یکی از سلول‌های کاربرگ فایل اکسل خود متصل کنید.به غیر از این چک لیست برای ساخت نمودارهای پویا و ایجاد داشبورد هم کاربردهای خاص خودش... ادامه مطلب

چگونه یک صفحه اکسل را به پاورپوینت لینک یا در آن جاسازی کنیم؟

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که مجبور می‌شویم به نحوی از اطلاعات یک صفحه اکسل در پاورپوینت ارائه‌هایمان استفاده کنیم. خوشبختانه یکی دو روش خوب برای انجام این کار وجود دارد که بسته به شرایط می‌توان به سراغ یکی از آن‌ها رفت. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.چه تفاوتی میان لینک و جاسازی کردن یک... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x