چگونه از قابلیت «تقسیم صفحه» نرم‌افزار اکسل استفاده کنیم؟

تقسیم صفحه، فارغ از این که افقی انجام بگیرد یا عمودی، روش بسیار خوبیست تا بتوانید کار در محیط اکسل را برای خود آسان کنید. با استفاده از این ویژگی می‌توانید در آن واحد روی تمام بخش‌های کاربرگ (شیت) اکسل خود نظارت داشته و دیتاهای هر بخش را با بخش‌های دیگر مقایسه کنید.

برای آنکه استفاده درست از قابلیت تقسیم صفحه (Split Screen) اکسل را یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از قابلیت تقسیم صفحه (Split Screen)

اگر در اکسل کاربرگی مملو از داده دارید، مطمئنا جابجایی در بخش‌های مختلف آن برایتان کار ملال‌آور و زمان‌بری خواهد بود، خصوصا وقتی بخواهید داده‌های یک بخش را با بخش‌های دیگر مقایسه کنید. خوشبختانه استفاده از قابلیت تقسیم صفحه اکسل می‌تواند زحمت این کار اضافی را از روی دوشتان بردارد. همچنین اکسل اجازه می‌دهد که نحوه تقسیم صفحه را هم به شیوه دلخواه‌تان شخصی‌سازی کنید.

تقسیم صفحه

خوشبختانه استفاده از قابلیت مذکور ابدا سخت نیست. کافیست در تب View به دنبال گزینه Split بگردید.

بعد از آنکه گزینه را پیدا کردید، حالا وقتش رسیده که با روش‌های مختلف به کارگیری آن آشنا شوید.

ایجاد چهار باکس مساوی از داده‌ها

اکسل اجازه می‌دهد که داده‌های موجود در صفحه کاربرگ را در چهار باکس مساوی و کاملا برابر قرار بدهید. در واقع با انجام این کار، چهار کپی از صفحه کاربرگ در یک پنجره واحد خواهید داشت. برای انجام این کار، اول از همه روی سلول A1 کلیک کنید.

تقسیم صفحه

در مرحله بعد، دوباره به تب View برگردید و روی گزینه Split کلیک کنید. این کار صفحه شما را به چهار کاربرگ مساوی تقسیم می‌کند.

تقسیم صفحه

شما می‌توانید محل قسمت شدن صفحه را با کلیک روی لبه هر کاربرگ و کشیدن آن به اطراف (یا مرکز تصویر) تغییر بدهید.

تقسیم صفحه

تقسیم‌های افقی و عمودی

اگر به چهار کپی از کاربرگ خود احتیاج ندارید، در عوض این کار می‌توانید صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید. بسته به نیاز، این کار به دو شیوه عمودی و افقی امکان پذیر است.

تقسیم صفحه

تقسیم عمودی صفحه کار بسیار آسانی است. کافیست یک سلول از هر ستون (به جز ستون A) از  ردیف 1 را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Split کلیک کنید.

تقسیم صفحه

البته نیازی نیست که خودتان را فقط به این قوانین محدود کنید. با کلیک روی هر سلول از هر ردیف کاربرگ، امکان تقسیم صفحه را خواهید داشت. تنها چیزی که باید به خاطر بسپرید این است که اگر سلول انتخابی شما از ردیف اول یا ستون A نباشد، صفحه در عوض دو به چهار قسمت تقسیم می‌شود.

تقسیم صفحه

اما وقتی که کارتان تمام شد و خواستید که صفحه را دوباره به حالت عادی (تک کاربرگ) برگردانید، کافیست دوباره روی آیکن Split کلیک کنید تا گزینه غیر فعال شود. همچنین قادرید با کشیدن لبه‌های نوار تقسیم صفحه به گوشه نمایشگر هم این ویژگی را غیر فعال نمایید.

تقسیم صفحه

امیدواریم با استفاده از این روش بتوانید موقع کار با اکسل در زمان‌تان بیشتر صرفه‌جویی کنید. اگر کاربردهای بیشتری برای قابلیت تقسیم صفحه اکسل می‌شناسید، حتما آن را با ما و خوانندگان دیجیاتو به اشتراک بگذارید.

منبع:
HowToGeek
برچسب ها

مطالب مرتبط

چگونه اسپرید شیت اکسل خود را همراه با تصویر پس زمینه چاپ کنیم؟

به صورت پیش فرض، وقتی یک اسپرید شیت اکسل را چاپ می‌کنید، تنها سلول‌هایی که دارای داده هستند چاپ خواهند شد. دیگر محتویات موجود در فایل عموما نادیده گرفته می‌شوند اما جالب است بدانید که می‌توان به سلول‌های اسپریدشیت پس زمینه افزود و آن را در هنگام چاپ نیز حفظ کرد. در این مطلب قصد... ادامه مطلب

چگونه درصد افزایش مقادیر مختلف را در اکسل محاسبه کنیم؟

محاسبه میزان درصد مقادیر مختلف در اکسل می‌تواند به شدت مفید باشد. مثلا شاید بخواهید مقدار مالیات حاصل از فروش یک کالا را به دست بیاورید یا درصد تغییرات فروش یک ماه با ماه دیگر را داشته باشید.در این مطلب تصمیم گرفتیم به چگونگی محاسبه افزایش درصد در اکسل را بررسی کنیم. پس از مطالعه... ادامه مطلب

مایکروسافت تیمز، اولین اپلیکیشن آفیس برای لینوکس منتشر شد

مایکروسافت با انتشار مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) برای لینوکس، اولین اپلیکیشن آفیس را برای این سیستم عامل منتشر کرد.نسخه پیش نمایش عمومی مایکروسافت تیمز در فرمت های deb. و rpm. برای لینوکس منتشر شده و از تمامی قابلیت های هسته این اپلیکیشن پشتیبانی می کند. ویرایش لینوکس مایکروسافت تیمز شباهت زیادی به نسخه ویندوز و... ادامه مطلب

چگونه در اکسل سطر‌ها را به صورت یک در میان خاکستری کنیم؟

ایجاد رنگ خاکستری به صورت یک در میان در سطر‌های اسپردشیت نرم افزار اکسل باعث می‌شود که راحت تر بتوانید داده‌ها را مطالعه و بررسی کنید. از طرفی داده‌های هر سطر با دیگری متمایز خواهد شد و این موضوع کمک می‌کند تا جلوه جالبتری داشته باشید. خاکستری کردن سطر ها در اکسل کار دشواری نیست.در... ادامه مطلب

چگونه با استفاده از مایکروسافت ورد بروشور طراحی کنیم؟

عموما بروشور‌ها یک برگه چند صفحه‌ای هستند که محتوای آن تصاویر و متن‌های مختلف پیرامون یک موضوع خاص است. در بیشتر بروشور‌ها صفحات مختلف تا می‌خورند تا جلوه جالب‌تری به آن بدهند؛ به همین دلیل طراحی بروشور برای تنظیم کردن صفحات پشت هم به صورتی که بعد از چاپ جلوه خود را حفظ کنند خیلی... ادامه مطلب

چگونه در اکسل نمودار ترکیبی یا کمبو چارت رسم کنیم؟

نمودار ترکیبی یا کمبو چارت در اکسل دو نوع نمودار مختلف را با هم ترکیب می‌کند و در پرونده‌ها نمایش می‌دهد (این دو نوع نمودار می‌توانند خطی و ستونی باشند). از این نوع نمودار‌ها برای نمایش اطلاعات مختلف در یک جدول استفاده می‌شود. در این مطلب تصمیم گرفتیم به بررسی چگونگی رسم نمودار ترکیبی در... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟