گلکسی فولد بعدی احتمالا از دو طرف تا می‌شود

گلکسی فولد بعدی احتمالا از دو طرف تا می‌شود

در حالی که سامسونگ عرضه گلکسی فولد را به تاخیر انداخته، رسانه های کره ای از پروژه های این شرکت برای تولید نمایشگرهایی خبر داده اند که از دو طرف تا می شود.

این دو طرح مفهومی به نام های G-type و S-type شناخته می شوند که در طرح G، دو قسمت از صفحه نمایش به سمت داخل تا می شوند. (تقریبا شبیه گوشی تاشو شیائومی). در طرح دیگر یعنی S، صفحه نمایش مانند طرح G به سه قسمت مساوی تقسیم می شود و یک سوم آن روی صفحه میانی قرار گرفته و قسمت دیگر در زیر این صفحات جای می گیرد.

گوشی تاشو

هردو طرح بزرگتر از صفحه نمایش ۷.۳ اینچی گلکسی فولد در حالت تا نشده هستند. به گفته سایت کره ای The Bell، احتمالا طرح G صفحه نمایش ۸ اینچی و طرح S هم صفحه ای ۱۳ اینچی خواهند داشت و قرار است با صفحه نمایش ۷.۹ اینچی آیپد مینی و صفحه ۱۲.۹ اینچی بزرگترین آیپد، رقابت کنند.

چقدر امکان دارد که تولید این دو طرح عملی شود ؟

اینکه دقیقا بتوان گفت سامسونگ در طراحی این نوع از گوشی تاشو تا کجا پیش رفته فعلا ممکن نیست. اما با نگاهی به پتنت ها و طرح های مفهومی افشا شده در گذشته و بررسی شباهت آنها با محصول نهایی، می توان قضاوت کرد که این محصولات چقدر به تولید نهایی نزدیکند.

برای مثال طرح مفهومی اولیه گلکسی فولد، شباهت زیادی به محصول نهایی تولید شده توسط این شرکت داشت. با اینکه طرح نهایی باریکتر و بلندتر از طرح اولیه از آب در آمده و پورت شارژی در لولای میانی ندارد اما در کل می توان گفت که سامسونگ توانسته تا حدودی طرح اولیه مورد نظرش برای این گوشی تاشو را پیاده سازی کند.

همه این خوشبینی ها ممکن است با وجود تاخیر در عرضه گلکسی فولد، متوقف شوند. چرا که سامسونگ فعلا مشغول عیب یابی و رفع نواقص به وجود آمده در اولین گوشی تاشو پرچمدار خود است و مشخصا همین موضوع باعث می شود که روند طراحی دستگاه های تاشوی بعدی سامسونگ با اما و اگر روبه رو شود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato