استفاده اپل از کلید پاور معیوب در برخی مدل های قدیمی آیفون

استفاده اپل از کلید پاور معیوب در برخی مدل های قدیمی آیفون

کاربرانی که طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ یکی از انواع آیفون ۴، ۴S، و یا ۵ را خریداری کردند اخیرا با پیامی مواجه شده اند که می گوید قادرند به یک پرونده قضایی علیه اپل بپیوندند.

اگر شما نیز از خریداران این مدل ها بوده اید به احتمال زیاد خود یا یکی از اطرافیانتان با دکمه پاور آیفونتان به مشکل خورده اید. حال مشخص شده این مدل ها که از محبوبترین آیفون های عرضه شده در ایران نیز بودند به شکل ذاتی از یک ایراد سخت افزاری رنج میبردند.

داستان از این قرار است که این دکمه بیش از حد معمول دچار مشکل میشد و با توجه به کاربرد بسیار زیاد این کلید در صورت خرابی کاربران دچار دردسر خیلی زیادی میشدند. این پرونده قضایی علیه اپل عنوان میکند شرکت مذکور از این ایراد مطلع بوده اما به جای تلاش برای حل کردنش تصمیم گرفته آیفون ها را بدون توجه به مشکل سخت افزاریشان در دسترس عموم قرار دهد.

پرونده قضایی علیه اپل
دکمه پاور آیفون ۵

در متن اصلی این شکایت آمده:

آیفون برای اپل از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است. این دستگاه نه تنها محبوب ترین محصول این شرکت به شمار میرود بلکه بیش از نصف سود آن را تامین میکند. با این همه آنها تصمیم گرفتند با وجود اطلاع از این مسئله که دکمه دستگاه بیش از حد معمول دچار مشکل میشود این محصول گرانقیمت را در دسترس قرار دهند در صورتی که پیش از عرضه عمومی باید در جهت رفع این مشکل قدم برداشته میشد.

افرادی میتوانند به پرونده ملحق شوند که اولا ساکن ایالت کالیفرنیا باشند، و دوما در بازه های زمانی مشخصی بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ اقدام به خرید هر یک از این دستگاه ها کرده باشند.

البته به افراد این امکان داده شده تا در صورتی که تمایل به همکاری با دیگر شاکیان ندارند به صورت شخصی علیه اپل شکایت خود را مطرح کنند. هدف این پرونده پس گرفتن هزینه تعمیرات آیفون ها و ارزش از دست رفته شان بر اثر خرابی ذاتی دکمه شان است. متقاضیان مهلت دارند تا جمعه شکایت خود را مطرح کنند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato