توییتر همچنان با مشکلات رشد دست و پنجه نرم می‌کند

توییتر همچنان با مشکلات رشد دست و پنجه نرم می‌کند

اگر اخیرا خبرهای مرتبط با توییتر را دنبال کرده باشید، احتمالا تصور کرده‌اید که کار این شبکه اجتماعی دیگر به انتهای خود رسیده. اما آمار و ارقام جدید حکایت دیگری دارند. مطابق آخرین گزارشات مالی منتشر شده این شبکه اجتماعی اگر چه همچنان رشد مطلوبی را از لحاظ درآمدها تجربه نمی‌کند اما طی سه ماه اخیر در درآمدهای عملیاتی به میزان اندکی پیشرفت را تجربه کرده است.

به گزارش توییتر، این شبکه اجتماعی طی سه ماهه اخیر از آمار ۱۲۶ میلیون کاربر فعال «روزانه» حالا به ۱۳۴ میلیون نفر رسیده است. این افراد جزو کاربرانی هستند که به طور مداوم و مستمر از اپلیکیشن استفاده می‌کنند و می‌توان آن‌ها را هدف تبلیغات مختلف قرار داد و در نتیجه به درآمد رسید. همچنین آمار کاربران آمریکایی توییتر نیز طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸، از ۲۷ میلیون حالا به ۲۸ میلیون‌ نفر رسیده است.

اما آمار کاربران فعال «ماهانه» این شبکه اجتماعی هم با رشد قابل توجهی مواجه بوده به طوری که از ۳۲۱ میلیون نفر در سال گذشته به ۳۳۰ میلیون نفر طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. از منظر اقتصادی نیز آمار و ارقام توییتر قابل توجه است. طبق آخرین گزارشات مالی، میزان درآمد عملیاتی توییتر از ۷۵ میلیون دلار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ حالا به ۹۴ میلیون دلار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا کرده است.

این آمار نشان‌دهنده رشد توییتر هستند، اما رشدی کند و اندک که شاید در جلب نظر سرمایه‌گذاران چندان مؤثر ظاهر نشوند. با این وجود، توییتر در راستای بهبود و ارتقای محیط شبکه اجتماعی خود همچنان دست از تلاش نمی‌کشد و طی هفته‌های اخیر اقداماتی برای برقراری مکالمات سالم، پاکسازی محیط این شبکه اجتماعی از نظرات اهانت‌آمیز و جلوگیری از ایجاد فضای مسموم در آن انجام داده است.

از سوی دیگر اپلیکیشن Twtrr هم در مراحل آزمایشی خود به سر می‌برد که شاید در آینده به عنوان نسل جدید شبکه اجتماعی توییتر به کاربران معرفی شود. با این اوصاف باید ببینیم که وضعیت توییتر در آینده به چه صورت رقم خواهد خورد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato