دبیر شورای عالی فضای مجازی: فیلتر اینستاگرام فعلا در دستور نیست

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص رفتار اخیر اینستاگرام در قبال برخی مقامات ایرانی تاکید کرده که این رفتار محکوم است اما فعلا محدودسازی اینستاگرام در دستور کار نیست.

«ابوالحسن فیروزآبادی» با اشاره به بیانیه شورای عالی فضای مجازی در قبال این رفتار اینستاگرام به مردم توصیه کرده که نباید کارهای جدی خود را در بستر پیام رسان خارجی انجام دهند. او معتقد است که پیام‌رسان‌های خارجی برای مردم قابل اتکا نیستند:

«بحث ما این است که حتماً باید پیام‌رسان ملی شکل گیرد؛ البته این کار سخت است ولی در آینده نزدیک انجام خواهد شد. در حال حاضر رفتار اینستاگرام را محکوم می‌کنیم؛ فعلاً محدودسازی آن در دستور نیست.»

فیروزآبادی با بیان اینکه روبینو جایگزینی برای اینستاگرام است، افزود: «پیام‌رسان مشابه اینستاگرام در داخل کشور وجود دارد؛ البته مردم هم باید استقبال کنند و پیام‌رسان‌های داخلی هم چنان قدرتی داشته باشند.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص این نکته که تجربه فیلترینگ تلگرام با هدف کوچ دادن به پیام‌رسان‌های داخلی ناموفق بود، گفت: «در حال حاضر فقط از مردم دعوت می‌کنیم تا به مدلهای بومی سر بزنند و برنامه‌های جدی خود را روی مدل‌های بین‌المللی نداشته باشند.»

روبینو بخش نسبتا جدیدی در اپلیکیشن روبیکا است که چند ماهی از فعالیت آن می‌گذرد. روبینو تقریبا بدون تغییرات اندک و با همان شکل و ظاهر اینستاگرام در روبیکا گنجانده شده تا در نگاه اول کاربر به خاطر شکل و شمایل یکسان احساس راحتی بیشتر کند و با دانسته هایش از اینستاگرام ترغیب به استفاده از این سرویس شود .

روبیکا یک اپلیکیشن جامع (سوپر اپ) است که در روزهای اخیر توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند.به گفته «محمدجواد آذری جهرمی» روبیکا هیچ امکاناتی از وزارت ارتباطات دریافت نکرده و توانسته با تبلیغات و نگاه درست خودش را در بازار به جایگاه خوبی برساند. جهرمی پیش‌تر درباره روبیکا گفته بود:

«در عرصه پیام‌رسان در صداوسیما دو محصول تبلیغ می‌شود، یک محصول سروش بود و دیگری روبیکا، سروش را با دیدگاه سیاسی تبلیغ کردند و روبیکا را با دیدگاه عادی. من دیده‌ام که در روبیکا وقتی یک بازیگر پست می‌گذارد ۶۰۰هزار لایک می‌خورد، پس یعنی اینگیجمنت و اینتروژن‌های آن بالاست و کاربر با آن ارتباط برقرار کرده است.»

شایان ذکر است به تازگی اینستاگرام صفحات فرماندهان سپاه پاسداران را با استناد به سیاست ایالات متحده مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی مسدود کرده است.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟