همه چیز درباره آیفون 13
جهرمی: گزارش به مردم شوآف نیست، مردم فرق این دو را خوب می‌دانند

جهرمی: گزارش به مردم شوآف نیست، مردم فرق این دو را خوب می‌دانند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به ادعای یک فعال فضای مجازی مبنی بر عدم نظارت درست بر فضای مجازی تاکید کرد که ما باید پلیس را در این امر یاری کنیم. به گفته «محمد جواد آذری جهرمی» وزارت ارتباطات از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس در بستر اینترنت را آغاز کرده‌است.

وزیر ارتباطات در توییتر خود به سوالات «علی اکبر رائفی پور» فعال فضای مجازی که در ارتباط با قتل طلبه همدانی به نحوه نظارت بر فضای مجازی انتقاد کرده و فضای مجازی بی‌ در و پیکر و ابزاری برای شوآف مسئولان دانسته بود، پاسخ داد.

آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به ادعای عدم نظارت اصولی بر شبکه‌های اجتماعی که منجر به این قتل شده است نوشت:

«آزادی و امنیت هر دو از حق‌الناس است. یک جنایت وحشیانه و غیر انسانی رخ داده است، هر انسانی با شنیدن چنین خبری، متاثر می‌شود. در سایر کشورها هم هر از چندگاهی اخباری از اینگونه جنایات منتشر می‌شود، اما عموما بررسی می‌کنند که عوامل ریشه‌ای چه بوده است. مثلا اسلحه چگونه به این راحتی در دسترس این فرد بوده؟ انگیزه‌اش چه بوده؟ و سپس در آن مواضع اصلاحاتی انجام می‌دهند. نگاهی اگر به صفحه این جنایتکار بیاندازید، نژادپرستی در آن موج می‌زند.»

وزیر ارتباطات باور دارد که ساده انگارانه است همه علل ریشه‌ای را رها کنیم و صرفا انتشار خبر جنایت در شبکه‌های اجتماعی را معادل همه علل بدانیم:

«همین که امروز، شما مطالبه می‌کنید و من مسئول پاسخ می‌دهم و افکار عمومی قضاوت می‌کند، از دستاوردهای شبکه‌های اجتماعی است، اسمش گزارش به مردم است نه شوآف و البته مردم فرق این دو را خوب می‌دانند.»

آذری جهرمی همچنین تاکید کرد که باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کرد. به گفته او وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس را آغاز کرده‌است.

گفتنی‌ست چند روز قبل یک طلبه همدانی به ضرب گلوله، به قتل رسید. براساس تحقیقات فرمانده انتظامی استان همدان، قاتل فردی سابقه دار بوده‌است که در صفحه اینستاگرامی خود عکس‌ها و ویدیوهایی از سلاح گرم و تیر‌اندازی با آن منتشر کرده بود. ضارب درنهایت در درگیری با مامواران پلیس کشته شد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato