تاکتیک جدید حماس در نحوه جمع‌آوری کمک از طریق بیت‌کوین

تاکتیک جدید حماس در نحوه جمع‌آوری کمک از طریق بیت‌کوین

حماس برای دریافت بیت کوین به عنوان کمک مالی به روش های خاصی روی آورده که رهگیری مبادلات مالی را برای سازمان های نظارتی بین المللی ناممکن کرده است.

حماس یک از بزرگترین سازمان های آزادی‌بخش فلسطینی است که کنترل نوار غزه را در دست دارد. شاخه نظامی این سازمان که « گردان های عزالدین قسام » نامیده می شود، تحت تحریم های آمریکا و اروپا قرار دارد و از این‌رو دریافت کمک های مالی از کشورهای خارجی برای آنها چندان آسان نیست.

این گردان برای دور زدن تحریم ها از دی ماه گذشته از هواداران خود در سراسر جهان خواسته کمک های مالی را در قالب بیت کوین به یک آدرس دیجیتال یا کیف پول رمزارز مشخص ارسال کنند. با این وجود سازمان ها و صرافی های دیجیتال با اطلاع از آدرس یک کیف پول می توانند مانع از نقل و انتقال رمزارزها به آن شوند و حالا حماس برای اجتناب از این مشکل روش دیگری را در پیش گرفته است. گردان های عزالدین قسام

گردان های عزالدین قسام سیستم جدیدی را پیاده سازی کرده که هر کمک مالی را به یک کیف پول رمزارز خاص می فرستد. به گفته موسسه Elliptic که در زمینه ردیابی تبادلات مالی فعالیت دارد، وب سایت جدید این سازمان اوایل امسال طی سه هفته ۰.۶ بیت کوین (معادل ۳۳۰۰ دلار) دریافت کرده است.

اهمیت دریافت کمک های مالی از خارج غزه آنقدر برای حماس اهمیت دارد که در کنار سایت و کیف پول های یگانه، راهنمایی دو دقیقه ای به زبان عربی و زیرنویس انگلیسی را با افکت های گرافیکی طراحی کرده که نحوه ارسال بیت کوین را به صورت گام به گام شرح می دهد.

در بخشی از این ویدیو به کمک کنندگان توصیه شده برای ارسال رمزارز از سیستم های عمومی استفاده کنند تا امکان ردیابی IP آنها وجود نداشته باشد. از آنجا که اروپا و آمریکا گردان عزالدین قسام را یک سازمان تروریستی می دانند، کمک مالی به آنها می تواند برای شهروندان خارجی دردسرساز شود.

ویجیاتو
نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato