شمار کاربران ماهانه یوتیوب از مرز ۲ میلیارد عبور کرد

شمار کاربران ماهانه یوتیوب از مرز ۲ میلیارد عبور کرد

Susan Wojcicki مدیر عامل یوتیوب روز گذشته اعلام کرد که شمار کاربران ماهانه این وبسایت اشتراک گذاری ویدیو از مرز دو میلیارد نفر عبور کرده است.

در بهمن ماه گذشته بود که ساندار پیچای مدیرعامل این شرکت خبر داد شمار مشترکان ماهانه یوتیوب تقریبا به دو میلیارد نفر رسیده و سال قبل نیز تعداد آنها برابر با یک میلیارد و هشتصد میلیون نفر عنوان شد.

یکسال پیش یوتیوب ۱.۸ میلیارد نفر کاربر ماهانه داشت

Wojcicki همچنین خاطرنشان کرد که کاربران یوتیوب روزانه ۲۵۰ ساعت را صرف تماشای ویدیوهای آن روی صفحه تلویزیون خود کرده اند که این رقم افزایشی چشمگیر را نسبت به ۱۸۰ میلیون ساعت ثبت شده قبلی در اواسط سال گذشته نشان می دهد.

مدیرعامل یوتیوب
Susan Wojcicki مدیرعامل یوتیوب

گوگل نیز روز گذشته با ارسال نامه ای به قانونگذاران آمریکا خبر داد که بالغ بر یک میلیون ویدیوی مشکوک به محتوای تروریستی را طی سه ماهه نخست ۲۰۱۹ در یوتیوب بازبینی کرده است.

در این نامه که در تاریخ ۲۴ آوریل برای مقامات آمریکایی ارسال شده و روز گذشته محتوای آن به صورت علنی منتشر شد گوگل اعلام کرد که ۹۰۰۰ عدد از این ویدیوها سیاست ضد تروریسم آن را زیر پا گذاشته اند. گوگل که مالکیت یوتیوب را در اختیار دارد اعلام کرده که صدها میلیون دلار را به صورت سالانه صرف بازنگری این ویدیوها می کند.

گوگل در یکسال گذشته یک میلیون ویدیوی مشکوک به محتوای تروریستی را در یوتیوب بازبینی کرده

به دنبال انتشار ویدیوهای مربوط به تیراندازی در مسجدی واقع در نیوزیلند در یوتیوب کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از فیسبوک، توییتر، یوتیوب و مایکروسافت خواست که در زمینه حذف محتوای خشن از پلتفرم های خود بهتر عمل کنند. در آوریل امسال نیز مکس رز نماینده جمهوری خواه آمریکا به همراه جمعی از دمکرات ها خواستار اطلاع از بودجه وبسایت ها شد تا ببیند که چطور با تروریسم مقابله می کنند.

کارلوس مونجی جونیور مدیر سیاست گذاری عمومی و انسان دوستانه یوتیوب در این باره گفت:

ما از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ حالا بالغ بر ۱.۴ میلیون اکانت را به خاطر نقش قوانین و ترویج تروریسم به حالت تعلیق در آورده ایم.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato