تیم کوک: حریم خصوصی در فضای آنلاین به بحران تبدیل شده است

تیم کوک: حریم خصوصی در فضای آنلاین به بحران تبدیل شده است

تیم کوک مدیرعامل اپل در مصاحبه ای که چندی پیش با شبکه خبری ABC News انجام داد حریم خصوصی آنلاین را یک «بحران» خواند و ضمن اشاره به مشکلاتی که برای مدیریت دیتای کاربران، این اواخر دامن گیر شرکت هایی نظیر فیسبوک و گوگل شده، جایگاه اپل در زمینه حریم خصوصی را خوب توصیف کرد.

کوک در مصاحبه اش با دایان سایر خبرنگار ABC News مدعی شد که حریم خصوصی به خودی خود به یک بحران بدل شده است.

برخلاف شرکت هایی نظیر گوگل و فیسبوک، کسب و کار اپل روی حوزه تبلیغات تمرکز ندارد و در نتیجه سودی از جمع آوری اطلاعات کاربرانش به منظور تبلیغات هدفمند عاید این شرکت نمی شود.

تیم کوک با اشاره به این نکته گفت:

شما محصول ما نیستید. محصولات ما آیفون و آیپد هستند. ما از اطلاعات شما حفاظت میکنیم و می خواهیم به شما کمک کنیم که آنها را محفوظ و امن نگه دارید.

کوک در توضیح این مساله که چرا حریم خصوصی تا این اندازه اهمیت یافته به حجم عظیم اطلاعات شخصی موجود در فضای آنلاین اشاره کرد و گفت:

آنها که در فضای آنلاین افراد را دنبال می کنند بیشتر از شخصی که به داخل پنجره خانه تان خیره شده در موردتان اطلاعات دارند. خیلی بیشتر [از چیزی که تصور می کنید].

این مدیرعامل باسابقه که از طرفداران حفظ حریم خصوصی کاربران محسوب میشود در آذرماه سال گذشته با انتشار سرمقاله ای در نشریه تایم از دولت آمریکا درخواست کرد که قوانینی را برای سخت تر کردن جمع آوری اطلاعات کاربران وضع کند و همزمان اوضاع را برای کاربران شفاف سازی کند.

تیم کوک / حریم خصوصی

او در این مقاله همچنین خواستار برخورد با افراد و موجودیت هایی شد که اطلاعات کاربران را میان شرکت ها دست به دست می کنند. پیش از این نیز کوک با حضور در برنامه Vice News Tonight حمایت خود را از وضع قوانین در این رابطه اعلام کرده بود.

سایر در مصاحبه خود با تیم کوک اظهار داشت که اپل از مراوداتش با گوگل (که چندی پیش به خاطر سیاست هایش در حوزه جمع آوری اطلاعات و نگرانی ها از بابت حفظ حریم خصوصی زیر ذره بین قرار گرفت) سود می برد. کوک اما در پاسخ به این اظهارات گفت: این روش با گوگل جواب میدهد چون بهترین مرورگر را دارد.

مدیرعامل اپل گرچه مساله حریم خصوصی را یک بحران خواند اما اعلام کرد که به باورش این مساله قابل برطرف شدن است و صرفا کافیست که شرکت ها برای حل آن با هم متحد شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato