ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

bmw-intelligent-personal-assistant (1)
خودرو

همکاری ب ام و و مایکروسافت برای توسعه دستیار صوتی هوشمند [تماشا کنید]

کمپانی آلمانی ب ام و در نظر دارد با همکاری مایکروسافت پلتفرمی متن باز طراحی کند. این پلتفرم با هدف بهبود تجربه کاربران در صحبت با دستیار شخصی هوشمند خودروساز باواریایی و هر چه طبیعی ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰

کمپانی آلمانی ب ام و در نظر دارد با همکاری مایکروسافت پلتفرمی متن باز طراحی کند. این پلتفرم با هدف بهبود تجربه کاربران در صحبت با دستیار شخصی هوشمند خودروساز باواریایی و هر چه طبیعی تر شدن برقراری ارتباط با این دستیار توسعه می یابد.

به لطف این پلتفرم جدید، مشتریان ب ام و خواهند توانست فقط از طریق فراخوانی و صحبت کردن با دستیار شخصی قرار ملاقاتی را با نمایندگی دلخواه خود تنظیم کنند؛ مدیریت ایمیل های شخصی و تنظیم یا مرور رویدادهای ثبت شده در تقویم از دیگر قابلیت های این پلتفرم به شمار می روند. مثل سایر دستیارها، فعال کردن دستیار ب ام و نیز نیازمند گفتن عبارت خاصی خواهد بود.

همانطور که اشاره شد، طبیعی تر کردن برقرار ارتباط مالکین با دستیار شخصی ب ام و از اهداف اصلی پلتفرم مورد بحث است. به همین خاطر تیم های توسعه دهنده ب ام و و مایکروسافت در مونیخ و سیاتل مشغول بررسی و اکتشاف راهکارهای جدید با هدف ساخت یک دستیار یکپارچه با قابلیت های چند کاناله هستند.

bmw-intelligent-personal-assistant (1)

با توجه به توسعه این پلتفرم در آینده نه چندان دور هنگامی که داخل یکی از مدل های ب ام و حضور داشته باشید، خواهید توانست فقط با گفتن این عبارت "سلام ب ام و، من سرما خورده ام" دستور تنظیم دمای مناسب را به دستیار شخصی هوشمند باواریایی ها صادر کنید. البته ناگفته پیداست که این عبارت باید به زبان انگلیسی باشد.

نکته مهم دیگر اینکه به دلیل آپدیت پیوسته از سوی توسعه دهندگان، توانایی های دستیار باواریایی ها همواره افزایش یافته و بر قابلیت های آن افزوده می شود. با این حساب باید به انتظار مدل هایی هر چه هوشمندتر از ب ام و در آینده نزدیک بنشینیم. در پایان به منظور درک بهتر ایده ب ام و و مایکروسافت دعوت می کنیم ویدیوی ضمیمه شده را مشاهده فرمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی