ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

امید به زندگی به زودی از ۱۰۰ سال فراتر می رود

امید به زندگی بالاتر از صد سال به لطف پیشرفت های صورت گفته در عرصه تکنولوژی و در نتیجه برطرف شدن مشکلات مربوط به سالخوردگی به زودی به امری عادی بدل می شود. بنک آو ...

امید به زندگی بالاتر از صد سال به لطف پیشرفت های صورت گفته در عرصه تکنولوژی و در نتیجه برطرف شدن مشکلات مربوط به سالخوردگی به زودی به امری عادی بدل می شود.

بنک آو امریکا در گزارشی پیش بینی کرده تکنولوژی هایی که مرگ را به تعویق می اندازند طی یک دهه آتی به اصلی ترین حوزه برای سرمایه گذاری بدل خواهند شد.

صنعت مربوط به این فناوری ها هم اکنون ۸۵ میلیارد پوند (۱۱۰ میلیارد دلار) ارزش دارد و آنطور که بنک آو امریکا پیش بینی کرده این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیارد دلار می رسد.

امید به زندگی / اصلاح ژنتیکی

پیشرفت های صورت گرفته در کشفیات مربوط به این حوزه و اصلاح ژنتیک انسان، هوش مصنوعی و درمانهای جدید برای بیماری های صعب العلاج همگی از جمله حوزه های مهم سرمایه گذاری در گزارش بنک آو امریکا هستند.

براساس این گزارش همچنین دانش پزشکی تا سال ۲۰۲۰ هر ۷۳ روز دوبرابر می شود، در حالی که در سال ۲۰۱۰ این بازه برابر با ۳.۵ سال بود؛ یعنی هر سه سال و نیم یکبار علم پزشکی دوبرابر می شد.

هزینه توالی سنجی ژنوم ها نیز از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون حدود ۹۹.۹۹۹ درصد کاهش پیدا کرده است که این مساله راه را برای پزشکی دقیق تر و در نتیجه افزایش امید به زندگی هموار نموده و انقلابی به نام techmanity را به راه انداخته است که در واقع همان نقطه برخورد تکنولوژی و بشریت است.

امید به زندگی

بنک آو امریکا با در نظر داشتن آنچه گفته شد پیش بینی کرده تلاش برای دور کردن مرگ که با نام نامیرایی هم شناخته می شود تا سال ۲۰۲۵ بازار بسیار بزرگی پیدا کند و ارزش آن به رقم ۵۰۴ میلیارد دلار برسد.

طبق آنچه در این گزارش آمده نامیرایی چرخه های سلامتی و طول عمر را بهبود بخشیده و حیات انسان را طولانی تر می کند؛ به موجب این امر نیز جمعیت جهان می توانند آزاد از بیماری ها، زندگی شادی را پشت سر بگذارند.

به گفته بنک آو امریکاا هم اکنون شرکت هایی نظیر  Intuitive Surgical و کمپانی Zimmer Biomet که تجهیزات پزشکی می سازد در این حوزه فعالیت دارند. شرکت زیمر همین اواخر همکاری تازه ای را با اپل کلید زد تا پژوهشی بالینی را روی ۱۰ هزار بیماری که جراجی ایمپلنت زانو و لگن انجام داده اند، آغاز کند.

رشته ژنومیک یکی دیگر از بازارهای رو به رشد را دارد و پیش بینی شده که صنایع مربوط به آن تا سال ۲۰۲۵ ارزشی برابر با ۴۱ میلیارد دلار پیدا کنند؛ این بازار در برگیرنده بررسی و اصلاح ژنوم انسان می شود.

ژنومیک نسل بعدی تکنولوژی اصلاح ژن را ارائه می کند و پیشرفت های انقلابی در پیشگیری و درمان بیماری ها را میتوان به آن نسبت داد.

همچنین شرکت هایی که راهکارهای مراقبتی انقلابی برای درمان بیماری های چالش برانگیزی نظیر آلزایمر، فیبروز کیستیک و پارکینسون ارائه می کنند به فرصت های طلایی و محبوب برای سرمایه گذاری بدل می شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
  • thepjt
    thepjt | ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

    خوشبخت ها خوشبخت تر و بدبختها بدبخت تر میشوند ...

    دیگه حتی امید نداری که یک روزی تو توی شرکتت مدیر میشی ... چون مدیری که الان هست ابدیه و تا ابد الدهر پایدار میمونه و مدیریت میکنه ...

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی