محصولات جایگزین تندر 90 پلاس دستی توسط ایران خودرو مشخص شدند

چندی پیش نخستین آمار مربوط به تولید خودرو در کشور طی سال جاری، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، آماری که نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری در فروردین امسال و نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت قابل ‌توجهی داشته است. جدا از این افت کلی، تولید چند خودرو نیز در فروردین امسال متوقف شده است، که در این بین می‌توان به تندر ۹۰ پارس‌خودرو، تندر ۹۰ اتومات ایران‌خودرو، برلیانس و آریو سایپا اشاره کرد. با توجه به آمار منتشره، سایپایی‌ها حتی یک دستگاه آریو را نیز در فروردین امسال مونتاژ نکرده اند و مشخص نیست آیا این توقف تولید دائمی است یا موقتی.

وداع با تندر ۹۰ اتوماتیک

نگاهی به اوضاع تولید خانواده ال ۹۰ در اولین ماه امسال بیندازیم تا مشخص شود این محصول رنو چه افت ‌و‌ خیزی را طی بازه زمانی مورد نظر تجربه کرده است. آن ‌طور که آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید، در مجموع تیراژ خانواده تندر ۹۰ (شامل تندر معمولی، پارس‌تندر، تندر اتومات و ساندرو) طی فروردین به ۷۱۷ دستگاه نزول کرده است. با این حساب، تیراژ این خانواده در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، حدود ۸۵ درصد کاهش را به خود می‌بیند.
اگر آمار تولید خانواده تندر ۹۰ را به صورت جداگانه بررسی کنیم، مشخص می‌شود هر دو شرکت ایران‌خودرو و پارس‌خودرو با کاهش تولید این محصول مواجه شده‌اند. بر این اساس، ایران‌خودرویی‌ها با توجه به تیراژ ۱۴۷ دستگاهی خود در فروردین امسال، با افتی ۸۶ درصدی مواجه شده‌اند. این خودروساز، تندر ۹۰ را در مدل‌های معمولی و اتومات به تولید می‌رساند. با توجه به آمار، ایران‌خودرو در اولین ماه امسال ۱۴۷ دستگاه تندر ۹۰ معمولی تولید کرده و بنابراین تولید مدل اتومات این خودرو متوقف شده است. در پارس‌خودرو نیز آمار‌ها خبر از توقف تولید تندر ۹۰ می‌دهند. طبق آمار، پارس‌خودرو در اولین ماه امسال حتی یک دستگاه تندر ۹۰ را نیز تولید نکرده، هرچند تولید مدل‌های ساندرو و پارس تندر ادامه داشته است.

تندر 90بنابر آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۵۷۰ دستگاه محصول عضو خانواده رنو در این شرکت به تولید رسیده که نسبت به فروردین ۹۷، بیش از ۸۴ درصد افت نشان می‌دهد. در این بین، پارس‌خودرویی‌ها تیراژ ساندرو (یکی از اعضای خانواده تندر ۹۰) را در بازه زمانی تحت بررسی به ۲۹۵ دستگاه رسانده‌اند که این آمار از افت ۸۷ درصدی این خودرو حکایت دارد. در بین دیگر محصولات، پارس‌تندر تیراژی ۲۷۵ دستگاهی را طی فروردین امسال به ثبت رسانده که نشان می‌دهد نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۴/ ۶۵ درصد افت داشته است. با توجه به این روند نزولی، به نظر می‌رسد تولید محصولات رنو در کشور تا چندی دیگر به طور کامل متوقف خواهد شد.

پیشنهاد های جایگزین تندر ۹۰ پلاس دستی توسط ایران خودرو مشخص شدند

به نقل از روابط عمومی ایران خودرو به درخواست برخی از مشتریان ثبت نام کننده خودروهای تندر٩٠پلاس_دستی ، تبدیل این تعهدات به سایر خودروهای قابل ارائه شرکت از روز جاری تا پایان ماه جاری تا پایان ظرفیت به شرح زیر ارائه شده است :

پارس_سال تحویل ٣٠ روز
پارس_ال_ایکس(١٨)تحویل۴۵روز
٢٠٧دستی تحویل ٣٠ روز
۲۰۶ صندوقدار تحویل ۶٠ روز
سورن_توربو_شارژ تحویل ٢٠ روز
تندرپیکاپ تحویل ٢٠ روز
دنا تحویل ٢٠ روز

 

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟