ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

آشنایی با ربات جالب فورد که طرحی نزدیک به WALL E دارد [تماشا کنید]

فورد در سال های اخیر نشان داده که علاقه زیادی نسبت به بکارگیری تکنولوژی های ابداعی خود در حوزه های دیگری به غیر از صنعت خودرو دارد. در یکی از آخرین موارد این چنینی، این ...

فورد در سال های اخیر نشان داده که علاقه زیادی نسبت به بکارگیری تکنولوژی های ابداعی خود در حوزه های دیگری به غیر از صنعت خودرو دارد. در یکی از آخرین موارد این چنینی، این کمپانی آمریکایی ربات چند منظوره خودرانی را توسعه داده و در یکی از کارخانه های خود در والنسیای اسپانیا به کار گرفته است.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-700x467-c

ربات فورد با لقب Survival (به معنای بقا) شناخته می شود. دلیل استفاده از چنین لقبی، قابلیت تطبیق پذیری بالای این ربات با محیط و اجتناب از خطرات عنوان شده است. برخلاف ربات آسیموی هوندا، Survival ظاهری انسان نما نداشته و مهندسین فورد آن را مثل یک کمد یا کابینت چرخ دار طراحی کرده اند.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-700x467-c

تحویل قطعات و مواد مورد نیاز به ایستگاه های مختلف ساخت و مونتاژ، وظیفه ای است که فورد Survival بر عهده دارد. به لطف بهره گیری از فناوری خودران و هوش مصنوعی، این ربات قادر است موانع را دور زده و یا در مواقع لازم تا باز شدن مسیر پیش رو منتظر بماند. جالب اینکه در صورت نیاز ربات فورد می تواند از مسیرهای جایگزین به سمت مقصد برود.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-700x467-c

ادواردو گارسیا مگرانر (Eduardo García Magraner) یکی از مدیران بخش مهندسی فورد در والنسیا درباره Survival گفته:

ما آن را طوری برنامه ریزی کردیم که با کمک سنسورها تمام بخش های مختلف کارخانه را یاد بگیرد، به همین دلیل برای مسیربابی نیازی به کمک دیگران ندارد.

به گفته گارسیا مگرانر در روزهای آغازین فعالیت Survival کارکنان کارخانه متعجب شده و بعضا رفتارهایی غیر عادی از خود نشان می دادند؛ اما اندکی بعد آنها به همکار جدید خود عادت کرده و اکنون پس از حدود یک سال این ربات به عنوان یکی از اعضای عادی خط تولید مشغول به کار است.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-700x467-c

به منظور حمل وسایل و لوازم گوناگون 17 محفظه در Survival تعبیه شده است. این محفظه ها از لحاظ اندازه و وزن قابل حمل از یکدیگر متفاوتند. شرکت فورد اعلام کرده Survival روزانه 40 ساعت کاری صرفه جویی کرده و به کارکنان خط تولید اجازه می دهد روی وظایف پیچیده تر و مهم تر تمرکز کنند.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-8-700x467-c

فورد معتقد است Survival نقشی پر رنگ و موثر در کارخانه دارد، چرا که این ربات پیشرفته اموری را که معمولا برای انسان ها زمان بر و خسته کننده هستند، انجام می دهد. خودروساز آمریکایی تاکید می کند ربات خودران خود را نه با هدف جایگزینی انسان ها، بلکه به خاطر اجرای امور خسته کننده طراحی نموده است.

self-driving-robot-makes-life-easier-for-ford-employees-8-700x467-c

گفتنی است فورد تاکنون فقط یک دستگاه از ربات Survival را توسعه داده و به طور آزمایشی از آن استفاده می کند. اما با نزدیک شدن به زمان پایان دوره آزمایشی، به نظر می رسد فورد به صورت تمام وقت از این ربات پیشرفته در کارخانه والنسیا بهره خواهد برد. با این حساب دور از انتظار نیست در آینده نزدیک شاهد ساخت نمونه های بیشتر از Survival و بکارگیری آنها در دیگر کارخانه ها باشیم.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • جانی سینز علیه حسن دزده
    جانی سینز علیه حسن دزده | ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

    وال ای زیادی خورده این شکلی شده??

مطالب پیشنهادی