بنیانگذار هواوی: دولت ترامپ ما را دست‌کم گرفته است

بنیانگذار هواوی: دولت ترامپ ما را دست‌کم گرفته است

بنیانگذار هواوی تحریم این شرکت از سوی آمریکا و قطع روابط تجاری با گوگل و کوالکام را کم اهمیت می داند.

هواوی احتمالا قطعات حیاتی را برای یکسال ذخیره کرده

وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه های مختلف هواوی را به فهرست تحریم های خود اضافه کرده و خواستار عدم تجارت غول های فناوری آمریکا با این شرکت شده بود با این حال امروز با صدور یک مجوز موقت اجازه از سرگیری مبادلات برای سه ماه را صادر کرد. بر اساس این مجوز هواوی قادر به خرید محصولات به منظور حفظ شبکه های فعلی است اما نباید از آنها برای تولید ابزارهای جدید استفاده کند.«رن ژنگفی»، بنیانگذار هواوی طی مصاحبه ای مطبوعاتی با رسانه های چینی به گفتگو در این باره پرداخته است.

وی طی این مصاحبه که در دفتر مرکزی هواوی برگزار شد، تاکید کرد که تعلیق سه ماهه تحریم ها برای آنها معنی خاصی ندارد چرا که هواوی از قبل خود را آماده کرده و هسته اصلی فناوری‌هایش را مصون نگاه داشته است. وی با تاکید بر توان کافی برای ارائه خدمات و محصولات از برخی شرکت های آمریکایی قدردانی کرد و این در حالی است که آنها بلافاصله پس از درخواست وزارت بازرگانی غول چینی را تحریم کردند:

در این لحظات حیاتی باید از شرکت های آمریکایی قدردانی کنم؛ آنها در توسعه هواوی نقش چشمگیری داشته و در این مورد هم تعهد خود را نشان داده اند. تا جایی که می دانم این کمپانی تلاش بسیاری را در راستای متقاعد کردن دولت برای ادامه همکاری با ما انجام داده اند. هواوی همیشه به چیپست های این کشور نیاز دارد و نباید با کوته فکری آنها را کنار بگذاریم.

به گفته ژنگفی دولت ترامپ قابلیت های شرکت متبوعش را دست کم گرفته و تحریم ها روی برنامه ۵G آنها تاثیری نخواهند داشت. وی پیش بینی کرد که هیچ رقیبی تا دو یا سه سال دیگر به فناوری امروزی هواوی دست پیدا نخواهد کرد.

متوقف کردن داد و ستد گوگل و کوالکام با هواوی شامل انتقال نرم افزار، خدمات فنی و مودم ها می شود با این وجود گزارش هایی از ذخیره چیپ های کوالکام توسط شرکت چینی برای مصرف سه ماه به گوش می رسد. علاوه بر این Nikkei Asian Review در گزارشی اختصاصی مدعی شده که هواوی شش ماه قبل تامین کنندگان بین المللی را در جریان تصمیم خود برای ذخیره قطعات حیاتی به اندازه مصرف یک سال گذاشته. این شرکت همچنین به یافتن منابعی پرداخته که تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار نمی گیرند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato