ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سوشیال بلید
تکنولوژی

چرا پنهان کردن تعداد دقیق مشترکان صدای یوتیوبرها را درآورد؟

یوتیوب در پی تغییر نحوه نمایش تعداد مشترکان کانال هاست اما این مساله می تواند روی یکی از مهمترین فرهنگ های شکل گرفته در این پلتفرم تاثیر زیادی بر جای بگذارد. طرفداران این فرهنگ که ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰

یوتیوب در پی تغییر نحوه نمایش تعداد مشترکان کانال هاست اما این مساله می تواند روی یکی از مهمترین فرهنگ های شکل گرفته در این پلتفرم تاثیر زیادی بر جای بگذارد. طرفداران این فرهنگ که بر رقابت زنده متکی است، با راه اندازی کمپینی در توییتر به دنبال وادار کردن یوتیوب به تجدیدنظر در این رابطه هستند.

اعتراض کاربران واکنش یوتیوب را در پی داشته

شاید برای کانال های پرمخاطب توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی سایت «سوشیال بلید» (Social Blade) تنها یک ابزار تحلیلگر برای نمایش افزایش یا کاهش تعداد مشترکان کانال‌ها باشد اما برای یوتوبرها داستان فرق می کند. این سایت از مدت ها قبل با نمایش زنده تعداد مشترکان به ابزاری برای نمایش موفقیت یا شکست یک کانال و کل‌کل‌ داغ بین کاربران تبدیل شده است.

سوشیال بلید نخستین سایتی بود که با ارائه ابزارهای ساده تنور رقابت بین صفحاتی نظیر T-Series و PewDiePie را داغ کرد اما سیاست جدید یوتیوب پایانی بر این سایت و فرهنگ آن خواهد بود. تغییرات آتی یوتیوب که از سه ماه دیگر از راه می رسد، مانع نمایش دقیق و زنده تعداد مشترکان کانال ها در سایت هایی می شود که از این API یوتیوب استفاده می کنند.

شمارنده سوشیال بلید برای بسیاری از کاربران به اندازه برخی کانال های پرطرفدار اهمیت دارد و یادآور رقابت های مهیج بین کانال های با موضوعات مختلف از موزیک و ورزش گرفته تا آشپزی است. همین عامل باعث شده بسیاری از آنها با هشتگ SaveSocialBlade# پشتیبانی خود از این سایت را نشان داده و آنرا به یکی از موضوعات داغ تبدیل کنند. سوشیال بلید

آنها در توییت ها خود به خلق لحظاتی مهیجی نظیر رقابت بین Tati Westbrook و James Charles یا استفاده جیمی فالن از آن برای جشن گرفتن ۲۰ میلیونی شدن مشترکان Tonight Show اشاره کرده اند. «جیسون ارگو»، مدیرعامل سوشیال بلید در پاسخ به راه اندازی این کمپین گفته است:

از آنجا که ما بسیاری از سرویس ها را به رایگان و حتی بدون نیاز به ثبت نام در اختیار کاربران قرار می دهیم، حتی نمی دانیم دقیقا چه کسانی از آن استفاده می کنند. شب گذشته افراد بسیاری در توییتر از کاربران معروف گرفته تا معمولی با نمایش حمایتشان سایت ما را در چند کشور به موضوع داغ تبدیل کردند.

یوتیوب به آرامی ابزارهایی را برای توسعه دهندگان طراحی کرده و سعی دارد کاربران را با دور کردن از سایت های شخص ثالث به استفاده از آنها ترغیب کند. با این وجود از میدان به در کردن رقبا بدین صورت به مذاق کاربران خوش نیامده است. Jesse Ridgway، از یوتوبرها و کمدین های معروف در این باره توییت کرده:

تماشای نابودی سوشایل بلید به دست یوتیوب درآور است؛ ما سال هاست برای اطلاع از تعداد مشترکان زنده و آمارهای ساده از این سایت استفاده می کنیم.

به گفته جیسون ارگو نمایندگان یوتیوب پس از داغ شدن هشتگ مذکور برای بحث درباره تغییرات آتی API با تیم سوشیال بلید تماس گرفته اند. هنوز مشخص نیست که خشم کاربران روی تصمیم یوتیوب تصمیم گذار خواهد بود یا این پلتفرم سیاست خود را به پیش می راند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی