اینستاگرام در پاسخ به دیجیاتو: بابت نمایش هشدار برای روزه داری عذرخواهی می‌کنیم

«اینستاگرام» با ارسال بیانیه‌ای برای «دیجیاتو» می‌گوید که هشدار به کاربران در زمان جستجوی هشتگ «fasting#» به مفهوم روزه‌داری را حذف کرده است. ماجرا از این قرار بود که در روزهای گذشته اگر هشتگ fasting# را جستجو می‌کردید، اینستاگرام پیغام هشداری را با عنوان «می‌توانیم به شما کمک کنیم؟» نمایش می‌داد و سپس توضیح می‌داد آنچه در حال جستجویش هستید، می‌تواند برای شما مضر باشد و حتی منجر به مرگ‌تان شود.

اکنون اگر یک کاربر هشتگ خودکشی (Suicide) را جستجو کند، اینستاگرام همین هشدار را به نمایش می‌کشد و پیشنهاد کمک می‌دهد. اما این شبکه اجتماعی چرا در ماه رمضان هشداری مشابه را در رابطه با روزه‌داری به کاربران نشان می‌دهد؟ یک سخنگوی اینستاگرام در پاسخ به همین پرسش، این بیانیه را در اختیار دیجیاتو قرار داد:

«به عنوان یک جامعه جهانی، اغلب استفاده‌های گوناگون و تفسیرهای متفاوتی از هشتگ‌ها و مقررات مربوط به آنها می‌بینیم. ما درک می‌کنیم که استفاده از fasting# یک عبارت مرسوم در طول ماه مبارک است، و پیغامی که در این زمان به نمایش درآمد مناسب نبود. اکنون پیغام هشدار را از fasting# حذف کرده‌ایم و بابت هرگونه سوتفاهم عذر می‌خواهیم.

می‌خواهیم جامعه جهانی ما قادر باشد برای به اشتراک گذاری سنت‌ها و اعمال خوب خود در طول ماه رمضان به اینستاگرام بیاید. به همین دلیل است که برای اولین بار افکت دوربین رمضان را در اینستاگرام تحت عنوان کمپین MonthofGood# راه‌اندازی کرده‌ایم.»

اما اساساً این اتفاق از کجا سرچشمه گرفته بود؟ سخنگوی اینستاگرام در همین رابطه نیز چند موضوع را به عنوان پیش زمینه‌ی رخ دادن چنین اتفاقی، به این شکل بیان می‌کند:

  • گاهی اوقات مردم در زبان انگلیسی از fasting# استفاده می‌کنند تا در مورد تجربیات خود از ایجاد اختلال در غذا خوردن صحبت کنند. به همین دلیل است که ما چنین پیغامی را نشان می‌دادیم و از آنها می‌پرسیدیم که آیا به پشتیبانی نیاز دارند یا خیر.
  • ترویج محتوا یا تشویق افراد به ایجاد اختلال در غذا خوردن، برعلیه سیاست‌های ماست و حذف خواهد شد، هرچند ما قطعاً اجازه می‌دهیم تا درباره تجربیات خود با هدف بهبود، صحبت کنند.
  • مسائل مربوط به فرهنگ و زبان، در رویکرد ما به هشتگ‌ها اهمیت پیدا می‌کند - برای مثال این پیغام برای هشتگ‌های عربی و فارسی مثل صوم، sawm و روزه نمایش داده نمی‌شد.

اینستاگرام در سال ۲۰۱۲ تغییرات زیادی را در پلتفرم خود برای جلوگیری از «زیان زدن کاربران به خود» ایجاد کرده است. به همین ترتیب بعضی از عبارت‌ یا هشتگ‌ها به شکل کلی قابل جستجو نیستند و برخی هشتگ‌های دیگر از جمله هشتگ‌های تشویق کننده برای ایجاد اختلال در غذا خوردن با هدف لاغری، با یک پیغام هشدار مواجه می‌شوند.

نشریه گاردین اوایل سال ۲۰۱۹ در مقاله‌ای که با چندین متخصص گفتگو کرده بود، به این نتیجه رسیده بود که تلاش اینستاگرام برای جلوگیری از پست‌های مشوق برای ایجاد اختلال در غذا خوردن به هیچ وجه کافی نیست. در نتیجه می‌توان ریشه نمایش این هشدار را در چنین مسائلی جستجو کرد. هرچند با پیگیری‌های دیجیاتو، اینستاگرام اکنون هشدار یاد شده را از هشتگ fasting حذف کرده است.

تور کیش

مطالب مرتبط

آیا محدودیت زمانی ویدیوهای اینستاگرام به یک ساعت افزایش پیدا می‌کند؟

به نظر می‌رسد اینستاگرام در صدد آن است که محدودیت‌های فعلی برای طول ویدیوها را از میان بردارد. وال استریت ژورنال ساعاتی پیش گزارشی در مورد «یک قابلیت جدید» در اینستاگرام منتشر کرده که به کاربران اجازه می‌دهد کلیپ‌هایی به طول یک ساعت را در این شبکه اجتماعی بارگذاری کنند.در صورت به تحقق پیوستن این... ادامه مطلب

بخش استوری اینستاگرام روزانه 150 میلیون کاربر فعال دارد

از زمان ارائه بخش استوری در ماه آگوست، این قسمت جدید توانسته رشد قابل توجهی به دست آورد. اینستاگرام به تازگی اعلام کرد که این بخش بیش از 150 میلیون کاربر فعال روزانه دارد که برای سرویسی جدید طی 5 ماه، دستاورد بزرگی محسوب می شود و انتظار رشد این رقم نیز می رود.به هر... ادامه مطلب

مخالفت معاون دادستان کل کشور با فعالیت اینستاگرام

معاون دادستان کل کشور معتقد است که اینستاگرام برخلاف قانون اساسی صوت و تصویر فراگیر از انحصار صدا و سیما ملی خارج کرده و سال‌هاست مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و امنیتی علیه مردم ایران است. «عبدالصمد خرم آبادی» در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش ضمن اشاره به این موضوع، موارد دیگری... ادامه مطلب

برای اولین بار در تاریخ نیمی از جمعیت کره زمین آنلاین شدند

سازمان مللی در گزارشی به بررسی تعداد کاربران اینترنت پرداخته که از رشد قابل توجه حکایت دارد.بر اساس برآوردهای «آژانس فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملل» ITU، تا پایان سال جاری میلادی حدود ۵۱.۲ درصد از جمعیت کره زمین که برابر با ۳.۹ میلیارد نفر است، از اینترنت استفاده خواهند کرد. «هولین ژائو»، دبیر کل ITU... ادامه مطلب

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام از نظر عملیاتی غیرممکن است

چند ماهی می‌شود که زمزمه‌های فیلترینگ اینستاگرام به گوش می‌رسد و عده‌ای باور دارند که در صورت وقوع فیلترینگ این شبکه اجتماعی محبوب بین ایرانیان، دیجیتال مارکتینگ در ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد. روز گذشته سایت ایسنا در مصاحبه‌ای با رییس پلیس فتای ناجا، خبر از اعمال فیلترینگ هوشمند در اینستاگرام داد؛ خبری که مصادف... ادامه مطلب

آیا می دانستید اولین سلفی فضایی از روی کره ماه گرفته شده است؟

شنبه و یکشنبه ی این هفته، 45 امین سالگرد ماموریت آپولو 11 است. ماموریتی که منجر به  فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط هوانوردی و فضانوردی ملی ایالات متحده آمریکا (ناسا)سازماندهی شده بود، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، ساعت ۲۰:۱۸ جهانی بر کره ماه فرود آمدند. حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ ژوئیه ساعت ۲:۵۶ جهانی... ادامه مطلب

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟