کافه بازار «حالت کودک» را برای والدین و مربیان معرفی کرد

کافه بازار «حالت کودک» را برای والدین و مربیان معرفی کرد

روابط عمومی کافه بازار دقایقی پیش از ارائه «حالت کودک» در آخرین نسخه این فروشگاه اپلیکیشن خبر داد. والدین و مربیان می‌توانند در تازه‌ترین نسخه بازار (۷.۲۹.۰) این حالت را فعال کنند تا بدین شکل کنترل بهتری روی محتوای به نمایش درآمده برای کودکان داشته باشند.

در نسخه تازه بازار با فعال‌ کردن حالت کودک، محتوای برنامه‌های بازار (اعم از اپلیکیشن، بازی و ویدیو) بر اساس رده سنی کودکان (تا ۱۰ سال) پالایش می‌شود و اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و ویدیوهای مناسب تا حد ممکن در معرض دید و استفاده‌ی آنها قرار می‌گیرد. در این صورت خطر دسترسی به محتوای نامناسب برای کودکان به حداقل می‌رسد. والدین جهت فعال‌سازی حالت کودک کافیست در گوشی خود و در قسمت پایین صفحه اصلی بازار، به بخش «بازار من» رفته و دکمه «بازار کودک» را روشن کنند.

کافه بازار حالت کودک

نظر به اینکه تاکنون کاری جامع در زمینه تدوین معیار پالایش محتوا برای کودکان در کشورمان صورت نگرفته، دبیران محتوای بازار با لحاظ‌ کردن رده‌بندی سنی اعلام‌ شده از سوی تأمین‌کنندگان محتوا و نهادهای فرهنگی متولی، به شیوه‌ای سخت‌گیرانه کوشیده‌اند امکان خطا در دسترسی کودک به محتوای مناسب را به حداقل برسانند.

گفتنی است که این نخستین گام کافه‌ بازار برای جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوای نامناسب به شمار می‌آید که می‌تواند آسیب‌هایی جدی در بزرگسالی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. با وجود حالت کودک، والدین می‌توانند خاطر جمع باشند که محتوای نامناسب از نظر سنی برای کودکشان به نمایش در نیامده و در عوض اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی پیشنهاد می‌شوند که می‌توانند در رشد و پرورش کودک مفید و مؤثر باشند.

برای دانلود آخرین نسخه کافه بازار می‌توانید به وبسایت این سرویس مراجعه نمایید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato