ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انرژی تجدیدپذیر
علمی

سرمایه‌گذاری فیس‌بوک برای ساخت بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی آمریکا

فیس‌بوک در حال انجام سرمایه‌گذاری عظیمی روی یک مزرعه بزرگ انرژی تجدیدپذیر خورشیدی در تگزاس است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال آینده به استفاده کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر روی بیاورد. شرکت نیروهای تجدیدپذیر ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰

فیس‌بوک در حال انجام سرمایه‌گذاری عظیمی روی یک مزرعه بزرگ انرژی تجدیدپذیر خورشیدی در تگزاس است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال آینده به استفاده کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر روی بیاورد.

شرکت نیروهای تجدیدپذیر «لانگ‌رود انرژی» ساخت این مزرعه را در منطقه اندروز ایالت تگزاس آغاز کرده است. این شرکت قصد دارد پروژه مزرعه انرژی فیس‌بوک را تا سال آینده آماده و راه اندازی کند. مزرعه مورد نظر قرار است ظرفیتی به اندازه 379 مگاوات داشته باشد که این مقدار انرژی می‌تواند انرژی 300 هزار خانه را تامین کند.

مساحتی که برای احداث مزرعه درنظر گرفته شده 4600 هکتار است که آن را به بزرگترین مزرعه انرژی خورشیدی در آمریکا تبدیل می‌کند.

انرژی تجدیدپذیر

در واقع اولین بار است که فیس‌بوک به صورت مستقیم روی پروژه انرژی تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری می‌کند. دقیقا مشخص نیست که فیس‌بوک چقدر از هزینه 416 میلیونی این پروژه را تامین کرده است اما گفته شده که این شرکت بخش اعظم هزینه کلی آن را به عهده گرفته است.

لین مزرعه بخشی از خروجی خود را به شرکت Shell خواهد فروخت و فیس‌بوک و شِل مشوق مالیاتی مرتبط با پروژه را دریافت خواهند کرد.

پیتر فرید مدیر بخش استراتژی انرژی فیس‌بوک در این باره گفته:

فیس‌بوک از اینکه می تواند به یکی از اولین سرمایه‌گذاران مستقیم در حوزه انرژی تجدیدپذیر تبدیل شود بسیار خرسند است. امیدواریم که این حرکت بتواند به راه جدیدی برای تامین انرژی منجر شود چرا که این مسیر راحت‌تر از بستن قراردادهای بلند مدت خرید انرژی است. همچنین این مساله می‌تواند برای سازمان‌های زیادی یک موقعیت جدید تلقی شده و باعث رشد بازار آن‌ها شود.

فیس‌بوک تا سال گذشته 75 درصد از انرژی مورد نیاز تجارت خود را از راه انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌کرد. سایر شرکت‌های بزرگ انرژی هم یا از این انرژی‌های استفاده کرده و یا برای حرکت به این سو برنامه‌ریزی کرده‌اند. اپل و گوگل از روش‌هایی برای خنثی‌سازی استفاده از سوخت فسیلی استفاده می کنند اما هر دو شرکت قصد دارند انرژی مورد نیازشان را کاملا از انرژی‌های تجدید پذیر تامین کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی