اپلیکیشن‌ های آی او اس با Catalyst روی مک اجرا می‌ شوند

اپل دقایقی پیش در کنفرانس WWDC اعلام کرد که حالا اپلیکیشن‌های iOS امکان اجرا روی مک او اس را پیدا کرده‌اند. مک او اس «کاتالینا» که پاییز امسال از راه می‌رسد، امکانی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که بتوانند اپلیکیشن‌های آی او اس را روی مک اجرا کنند.

برای این منظور اپل از یک نرم‌افزار واسط به نام Project Catalyst استفاده می‌کند. این نرم‌افزار که تا پیش از این با اسم رمز Marzipan شناخته می‌شد، از امروز همراه با مک او اس کاتالینا به شکل نسخه بتا در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد و احتمالا تابستان امسال شاهد استفاده گسترده از آن خواهیم بود.

اپل به لطف این نرم‌افزار واسط تا کنون اپلیکیشن‌های Voice Memos، Apple News، Stocks و Home را برای مک او اس پورت کرده و حالا قصد دارد که Screen Time و اپلیکیشن‌های جدید گالری عکس، Notes و Reminders را هم به همین شیوه برای سیستم عامل دسکتاپ خود منتشر کند.

بد نیست بدانید که نسخه بعدی مک او اس به طور پیش فرض دارای یک اپلیکیشن بومی توییتر خواهد بود. مضاف بر این نرم‌افزار آیتونز در این نسخه جای خود را به سه اپلیکیشن مجزای Apple Music، Apple TV و Apple Podcasts داده است.

طبیعتا اجرای اپلیکیشن‌های iOS روی مک خبر خوبی برای توسعه‌دهندگان خواهد بود که بتوانند از این طریق محصولات خود را در اختیار جمع گسترده‌تری از کاربران قرار دهند. اما باید منتظر بمانیم و ببینیم که کاربران از این ویژگی چطور استقبال خواهند کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟