ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هدفون های کاملا بی سیم
تکنولوژی

یکه‌تازی اپل در بازار هدفون‌های کاملا بی‌سیم

برآوردهای موسسه Counterpoint Research از بازار هدفون های کاملا بی سیم حاکی از ادامه سلطنت ایرپادها بر این حوزه است. هرچند این موسسه از انتشار آمار دقیق در گزارش خودداری کرده اما نمودارهای زیر به اندازه کافی ...

برآوردهای موسسه Counterpoint Research از بازار هدفون های کاملا بی سیم حاکی از ادامه سلطنت ایرپادها بر این حوزه است. هرچند این موسسه از انتشار آمار دقیق در گزارش خودداری کرده اما نمودارهای زیر به اندازه کافی گویا هستند.

بر این اساس طی سه ماهه اول ۲۰۱۹ اپل بیش از نیمی از بازار ایرفون های کاملا بی سیم را در دست داشته و در نمودار مربوط به پرطرفدارترین ایریادها هم هیچ مدلی به گرد پای ایرپاد نمی رسد. پیش از این موسسه تحقیقاتی IDC هم از برتری اپل در کل بازار پوشیدنی هوشمند خبر داده بود.

با این حال برخلاف انتظارات کوپرتینویی ها ایرپاد نسل دوم نتوانسته سهم اپل از بازار را افزایش دهد. موسسه CR در این باره گفته:

علی رغم عرضه ایرپاد نسل ۲ سهم اپل از بازار نسبت به فصل آخر ۲۰۱۸ تغییری نکرده است. در حالی که فروش ایرپاد نسل اول به لطف پروموشن های متعدد بالاتر از حد انتظار بود، این مساله در مورد نسل جدید صدق نکرده است.

در این نمودار سامسونگ برای نخستین بار با پشت سر گذاشتن جبرا به رده دوم رسیده است. این موفقیت به لطف همراه کردن گلکسی بادز با سری پرچمدار گلکسی اس ۱۰ و استقبال کاربران از این ایربادها حاصل شده و احتمالا تا مدتی به همین ترتیب باقی خواهند ماند. این موفقیت البته بی هزینه هم نبوده و به قیمت مخارج سنگین تبلیغات، کاهش قیمت ها و عرضه رایگان ایرفون های جدید در کنار سری گلکسی اس ۱۰ تمام شده است. 

در مجموع حجم بازار پوشیدنی های هوشمند طی سه ماهه اول ۲۰۱۹ با رشد چشمگیر ۴۰ درصدی نسبت به چارک پایانی ۲۰۱۸ به ۱۷.۵ میلیون دستگاه رسیده است. در این میان آمریکای شمالی و اروپا شاهد سریع ترین رشد بوده اند که چندان هم جای تعجبی ندارد.

یکی از دلایل اصلی رشد بازار هدفون های بی سیم به تنوع بالای محصولات و برندهای مقرون به صرفه ای نظیر QCY، JLAB، Soundcore و Tzumi برمی گردد تا جایی که با جستجوی مختصری در آمازون با مدل های مواجه می شوید که زیر ۱۰ دلار قیمت دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی