سیستم عامل هانگ‌منگ ۶۰ درصد از اندروید سریعتر است

کمپانی های اوپو و ویوو پس از تست هانگ منگ هواوی مدعی شده اند این سیستم عامل ۶۰ درصد از اندروید سریعتر است اما این ادعا تا چه حد صحت دارد؟

هرچند چینی ها پیش از تحریم هواوی از سوی شرکت های آمریکایی هم از نیاز به خودکفایی و عدم وابستگی سخن می گفتند اما هواوی هرگز تمایل نداشت به کلی اندروید را کنار گذاشته و به سیستم عامل بومی روی بیاورد. بنابرین اگر هانگ منگ تا این حد از اندروید سریعتر است چرا چینی ها سریعتر دنبال آن نرفته اند؟

حتی با فرض واقعی بودن این ادعا سریعتر بودن نسبت به اندروید دقیقا به چه معنی است؟ آیا اپ ها سریعتر باز می شوند؟ آیا تسک منیجر هانگ منگ بهینه تر است؟ یا اپ ها بدون رفرش مدت بیشتری در تسک منیجر باقی می مانند؟هانگ منگ

برای اطلاع دقیق در این باره باید تا زمان عرضه اولین گوشی مجهز به آن صبر کنیم اما همین حالا هم سرنخ هایی پیرامون سرعت بالای آن وجود دارد. هانگ منگ قرار است مهرماه سال جاری روی گوشی های اقتصادی و میان رده هواوی عرضه شود. به گفته تحلیلگران این OS هنوز برای گوشی های رده بالا آماده نشده و در نتیجه به نظر می رسد با یک سیستم عامل اولیه سرو کار داریم که اپ های چندانی برای آن توسعه نیافته؛ همین عامل یکی از دلایل احتمالی سرعت بالاتر آن نسبت به نسخه تجاری اندروید است.

هانگ منگ بر پایه پروژه متن باز اندروید یا AOSP توسعه یافته که ستون فقرات نسخه تجاری به شمار می رود و از آن سریعتر است اما فاقد بسیاری از امکانات کلید نسخه اصلی است. از طرف دیگر خود Hongmeng در زبان چینی به معنی دنیای نخستین است که به اجزای آغازین حیات اشاره دارد. شاید منظور چینی ها از این نامگذاری معرفی Hongmeng به عنوان نسخه ابتدایی سیستم عاملی باشد که در آینده به بلوغ می رسد.

Mobit

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟