کمپانی Hasselblad از دوربین بدون آینه و مدیوم فرمت X1D II رونمایی کرد

کمپانی Hasselblad که به ساخت دوربین های فوق العاده باکیفیت و گران قیمت شهرت دارد، از نسل دوم دوربین بدون آینه X1D خود که سال 2016 معرفی شده بود پرده برداشت. سری جدید این دوربین که حالا X1D II 50C نام دارد در بسیاری موارد مانند اندازه، طراحی و حتی سنسور 50 مگاپیکسلی مدیوم فرمتش با مدل قبلی شباهت دارد. اما کمپانی Hasselblad برخی قابلیت های جدید برای آن در نظر گرفته است. از این امکانات می توان به صفحه نمایش لمسی بزرگ، منظره یاب جدید با رزولوشن بالاتر و پیشرفت چشمگیر عملکرد اشاره کرد.

اما فرق اصلی این مدل و نسخه قدیمی تر در برچسب قیمتشان خواهد بود. در حالی که بدنه X1D در زمان عرضه قیمتی 8995 دلاری داشت، دوربین جدید Hasselblad بیش از سه هزار دلار ارزان تر است و 5750 دلار قیمت دارد.

با اینکه قیمت حدودا شش هزار دلاری این دوربین هنوز هم بسیار گران محسوب می شود، اما می تواند با دوربین های مدیوم فرمتی که فوجی فیلم با نصف قیمت مدل X1D عرضه کرده به رقابت بپردازد.

کمپانی Hasselblad

کمپانی Hasselblad قبول کرده عملکرد X1D در زمینه سرعت پس از ارائه آپدیت های فراوان همچنان تعرفی ندارد، در نتیجه احتمالا با تغییراتی که در این مدل بوجود آورده با دوربین بسیار سریعتری مواجه خواهیم بود. به گفته این شرکت عملکرد X1D II 50C در اکثر بخش ها نسبت به نسل اول پیشرفتی 30 الی 60 درصدی دارد.

کمپانی Hasselblad

کمپانی Hasselblad امکان جدیدی برای کاربران آیپد فراهم کرده که در دنیای دوربین های مدیوم فرمت بی سابقه است. این قابلیت به کاربران نسل دوم و سوم آیپد پرو اجازه می دهد هنگام عکاسی فایل ها را به سرعت به آیپدشان منتقل کنند. علاوه بر این امکان انتقال بی سیم عکس ها با سرعت بسیار کمتر و استفاده از آیپد به عنوان ریموت دوربین هم در برنامه Hasselblad وجود دارد. در آخر امکان گرفتن خروجی RAW یا JPEG با رزولوشن اصلی یا نصف آن هم در برنامه ممکن است.

دیگر بخش های دوربین جدید و قدیمی و جدید یکسان هستند و خریداران  نباید در این زمینه ها انتظار تغییر داشته باشند. Hasselblad به همراه این دوربین از یک لنز زوم 75-35 میلی متری با دیافراگم متغیر f3.5-4.5 برای سیستم های XCD نیز رونمایی کرده که مرداد ماه با قیمت 5175 دلار در دسترس خواهد بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟