توییت های تهدیدآمیز ترامپ از دید کاربران توییتر پنهان می شوند

روز گذشته توییتر اعلام کرد توییت های مربوط به سیاستمداران را که متناقض قوانین آن هستند همراه با برچسب هشدار نمایش می دهد. این سیاست تازه در واکنش به سیاستمدارانی نظیر ترامپ اتخاذ شده که از این پلتفرم برای تهدید دیگر کشورها استفاده میکنند.

در واقع بعد از آنکه بسیاری توییتر متهم کردند به شکلی غیرمنصفانه به رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد توییت های نفرت انگیزش را منتشر کند و همزمان دیگران را به خاطر انتشار محتواهای مشابه سانسور می کند، این تصمیم از جانب مدیران توییتر گرفته شد.

به این ترتیب از امروز به بعد توییت هایی که طبق تشخیص توییتر مسائل مربوط به منافع عموم را در برگیرند و همزمان قوانین این پلتفرم را زیر پا بگذارند با برچسب هشدار از دیگر توییت ها متمایز می شوند.

توییت های تهدیدآمیز

کاربران نیز باید روی برچسب هشدار کلیک کنند تا بتوانند پیام زیر آن را مشاهده نمایند اما توییت های اینچنینی برخلاف سیاستی که توییتر در قبال افراد عادی دارد، حذف نخواهند شد.

ترامپ هم که از زمان پیوستنش به توییتر در سال ۲۰۰۹ تا به امروز ۴۲ هزار توییت منتشر کرده در نتیجه این تغییرات با محدودیت های تازه توییتر روبرو خواهد شد.

ترامپ در بازه زمانی ده ساله از حضورش در توییتر ۴۲ هزار توییت منتشر کرده

توییتر اعلام کرده که این سیاست در مورد تمامی دولتمردان، نامزدهای انتخاباتی و شخصیت های شناخته شده با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده اعمال می شود. اما این توییت ها علاوه بر اینکه با برچسب های هشدار مشخص می شوند دیگر با کمک الگوریتم های توییتر ترویج نخواهند شد.

توییت های تهدیدآمیز
مدیران این شبکه اجتماعی در مورد اینکه آیا توییت های قبلی ترامپ ناقض قوانین آن بوده اند یا خیر اظهار نظری نکرده اند و نمی گویند که فعالیت های توییتری رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا چه نقشی در اتخاذ این سیاست تازه داشته است.
براساس قوانین توییتر تهدید به خشونت علیه یک شخص یا گروه و مشارکت در آزار و اذیت هدفمند افراد یا درخواست از دیگران برای این کار یا دعا و آرزو برای آسیب دیدن دیگران ممنوع است. این پلتفرم همچنین مطرح کردن سخنان نفرت انگیز علیه اقلیت های نژادی و دینی را غیرمجاز می داند.
البته تا به امروز رهبران جهان با این توجیه که انتشار توییت های جنجالی از سوی سیاستمداران آنها را مسئولیت پذیر می کند و به مذاکره و  مباحثه وادار می کند از بسیاری از این قوانین معاف بوده اند.

مطالب مرتبط

تبلیغات سیاسی در توییتر ممنوع شد

طبق توییتی که روز گذشته جک دورسی منتشر کرد توییتر از روز جمعه یکم آذر ماه کلیه تبلیغات سیاسی روی پلتفرم خود را در سراسر دنیا ممنوع خواهد کرد.این محدودیت هم شامل حال تبلیغات نامزدهای انتخاباتی می شود و هم تبلیغاتی که با هدف آگاه سازی مردم از موضوع انتخابات صورت می گیرد، با این... ادامه مطلب

کدام شبکه اجتماعی در دروغ‌پراکنی روس‌ها بیشترین نقش را داشته است؟

تحقیقات مستقلی که به سفارش سنای آمریکا صورت گرفته از تاثیر چشمگیر یکی از پلتفرم های اجتماعی در انتشار دروغ‌پراکنی روس‌ها خبر می دهد.علی رغم گذشت دو سال از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا هنوز هم تاثیر سازمان های اطلاعاتی روسیه بر این رویداد محل مناقشه است. در حالی که برخی معتقدند در صورت عدم... ادامه مطلب

وقتی توییتر به پست های ترامپ لایک تقلبی می دهد

تظاهر توییتر به اینکه کاربران پست های ترامپ را لایک کرده اند، واکنش های مختلفی را در پی داشته است.اخیرا تعداد زیادی از کاربران توییتر از دریافت اعلان هایی خبر داده اند که بر اساس آن دوستان آنها توییت های دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده را لایک کرده اند، در حالی که پس از... ادامه مطلب

دولت ترامپ و استفاده از پیام رسانی با قابلیت حذف خودکار پیام ها برای جلوگیری از درز اخبار

بنابر گزارش های تازه، اعضای دولت دونالد ترامپ و سایر اعضای حزب جمهوری خواه آمریکا، به استفاده از یک اپلیکیشن پیام رسان رمزگذاری شده با قابلیت نابودی خودکار به نام Confide روی آورده اند تا از مکالمات خود در برابر هکرها و افشاگران مراقبت کنند. وب سایت Axios می نویسد که بسیاری از اعضای رده... ادامه مطلب

مدیر عامل ایرانی تبار پریسکوپ هم به اقدامات ترامپ واکنش نشان داد

به دنبال دستور اخیر دونالد ترامپ مبنی بر جلوگیری از ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا، سیلیکون ولی به سرعت با انتشار بیانیه های متعدد، آپدیت های نرم افزاری و اهدای کمک های مالی به سازمان های مدافع حقوق بشر نسبت به این حرکت اعتراض کرد.جک دورسی، مدیر عامل توییتر نیز یکی از چهره های... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟