مقایسه خدمات شرکت‌های گارانتی حافظه SSD در ایران

اگرچه این روزها خرید یک کامپیوتر جدید یا ارتقاء قطعات آن به دلیل افزایش شدید قیمت‌ها تبدیل به یک تصمیم سخت شده است اما کاربران می‌توانند با تغییر هارد کامپیوتر خود به SSD، تغییرات زیادی را در افزایش سرعت تجربه کنند. تغییر HDD به SSD هم قیمت کمتری نسبت به سایر قطعات دارد و هم تغییر زیادی در عملکرد و سرعت سیستم ایجاد می‌کند. در این مقاله نگاهی به گارانتی SSD در ایران داریم.

حافظه از آن دسته کالاهایی است که گارانتی آن مهم تلقی شده و قبل از خرید بهتر است که شرایط گارانتی خوب سنجیده شود. در شرایط فعلی بازار و مخصوصاً با توجه به گران شدن قطعات الکترونیکی در کشور، باید با دقت بیشتری این محصولات و البته گارانتی آنها را انتخاب کرد. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به چهار شرکت گارانتی کننده‌ی مشهوری که در زمینه حافظه‌های SSD فعالیت دارند.

لازم به ذکر است که تمامی گارانتی‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند و با بررسی کوتاهی می‌توان به تفاوت‌های آنها با یکدیگر پی برد. اطلاعات این مقاله بر اساس مندرجات سایت‌های این چهار شرکتِ گارانتی‌کننده SSD و تماس تلفنی خبرنگار دیجیاتو با کارشناسان آنها بوده است؛ با این حال شما هم می‌توانید صحت این اطلاعات را قبل از خرید بازهم بسنجید و با اطمینان خرید کنید.

ابتدا دعوت می‌کنیم تا در جدول زیر، به شکل کلی شرایط گارانتی محصولات مانند رابطه شرکت گارانتی کننده با شرکت سازنده، مدت زمان گارانتی، موارد لازم برای پذیرش کالا، قابلیت ارتقاء محصول و... را مشاهده کنید تا در ادامه با جزییات بیشتری به گارانتی هر یک از شرکت‌های آونگ، MIT، سازگار و متین بپردازیم.

آونگ

شرکت آونگ نماینده انحصاری برند ADATA است و خدمات گارانتی پس از فروش تکمیلی حافظه‌های سریع SSD را به مشتریان خود عرضه می‌کند. آونگ برای تعویض SSDهای خود در تمامی مراکز استان‌های کشور نمایندگی خدمات پس از فروش دارد.

حافظه‌های SSD آونگ بین ۳ تا ۵ سال گارانتی دارند و این شرکت برای پذیرش قطعه برای ورود به چرخه خدمات گارانتی SSD، صرفا خود محصول را می‌خواهد و نه جعبه یا کارت گارانتی و یا هولوگرام آن. البته خود محصول نیز می‌بایست از شرایط فیزیکی گارانتی خارج نشده و سریال آن مخدوش نباشد.

این شرکت در صورت تشخیص، کالای معیوب را با کالای نو تعویض خواهد کرد و اعلام کرده که در صورت عدم موجودی محصول، کالای جدید را بدون دریافت مابه‌التفاوت قیمت و رایگان به کاربر عرضه می‌کند.

همچنین آونگ خدمات ارتقا محصول را نیز دارد. ارتقای محصول به این معنی است که در صورتی که مشتری قصد تعویض کالای خراب خود را داشته باشد و بخواهد به جای مدل کالای خود مدل بالاتری را دریافت کند؛ آونگ با اخد مابه التفاوت کالای مورد نظر مشتری را ارائه خواهد داد.

پیگیری حافظه های SSD در دست تعمیر هم از طریق ارتباط تلفنی و سامانه پیامکی و اینترنتی این مجموعه امکان پذیر است. به علاوه می‌توانید با ارسال سریال محصول به سامانه پیامکی این شرکت از مدت زمان باقی مانده گارانتی SSD خود نیز اطلاع پیدا کنید.

MIT

شرکت MIT به صورت تخصصی روی محصولات سامسونگ کار می‌کند. البته این شرکت به صورت نمایندگی انحصاری یا رسمی با این شرکت کره‌ای همکاری نمی‌کند. MIT به مدت دو سال حافظه‌های SSD سامسونگ را گارانتی می‌کند.

MIT برای پذیرش کالاها برای گارانتی آنها از مشتری جعبه و کارت گارانتی محصول را می‌خواهد. همچنین در صورت عدم موجودی کالای مشتریان را با موارد مشابه و با گرفتن مابه‌التفاوت قیمت آن را تعویض می‌کند اما این شرکت شرایطی برای ارتقای محصولات مشتریان در برنامه خود ندارد.

MIT فقط در تهران فعالیت می‌کند و مشتریان آن باید محصول معیوب خود را به تنها دفتر این شرکت در پایتخت ایران برسانند تا از خدمات گارانتی بهره‌مند شوند.

سازگار ارقام

گارانتی سازگار ارقام در محصولات متنوعی فعالیت دارد ولی در زمینه حافظه‌های SSD تمرکز خود را روی برند وسترن دیجیتال گذاشته است و البته همکاری انحصاری با این شرکت ندارد. مدت زمان گارانتی‌های سازگار مختلف بوده و از بازه زمانی ۶ ماهه شروع شده و نهایتا دو ساله است.

سازگار هم مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، اگر نتواند دستگاه را تعمیر کند، یک قطعه نو تحویل مشتری داده که یا از همان مدل است و یا مدل موجود در بازار در کنار دریافت مابه‌التفاوت قیمت. این شرکت تاکید دارد که شرایط گارانتی حافظه‌های SSD کاملا بسته به شرایط آن بوده و ممکن است قابلیت‌هایی نظیر ارتقا محصول (تعویض کالای معیوب با مدل بالاتر) نیز به درخواست مشتری و در صورت امکان انجام گیرد.

شرکت سازگار برای پذیرش کالا و ورود آن به چرخه گارانتی حتما کارت گارانتی و گاه جعبه همراه دستگاه را می‌خواهد. همچنین این شرکت  در ۶ شهر کشور نمایندگی دارد و افراد خارج از شهرهای مربوطه می توانند SSD را به دفتر نزدیک ترین نمایندگی سازگار پست کنند. پیگیری SSDهای در دست تعمیر هم از طریق ارتباط تلفنی و سامانه پیامکی و اینترنتی امکان پذیر است.

متین

شرکت متین به طور انحصاری حافظه SSD برندهای سیلیکون پاورو اپیسر را گارانتی می کند. البته در سایت این شرکت برندهای کینگ استار، Pqi و Gell هم دیده می‌شوند که در حال حاضر به سختی در بازار قابل یافتن هستند. شرکت متین دارای خدمات سراسری پس از فروش در تمامی استان‌های کشور است.

این شرکت در صورت موجود نداشتن محصول، کالای معیوب را به صورت رایگان با مدل بالاتر تعویض نمی‌کند و با دریافت ما به التفاوت با کالای نو هم‌رده و مشابه تعویض خواهد کرد. همچنین بنا به درخواست مشتری می‌تواند ویژگی ارتقای محصول (تعویض کالای معیوب با مدل بالاتر) را با دریافت ما به التفاوت به او اعطا کند.

زمان گارانتی محصولات بسته به برند آن متفاوت است. به عنوان مثال محصولات سیلیکون پاور و اپیسر سه سال و برندهایی چون کینگ استار و Gell دو سال گارانتی دارند.

متین برای پذیرش کالا و ورود آن به چرخه گارانتی حتما هولوگرام همراه دستگاه را می‌خواهد که گاه روی جعبه دستگاه چسبیده شده است. پیگیری حافظه‌های در دست تعمیر هم از طریق ارتباط تلفنی امکان پذیر است.

همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره شد، اطلاعات این مقاله بر اساس مندرجات سایت‌های این چهار شرکتِ گارانتی‌کننده و تماس تلفنی خبرنگار دیجیاتو با کارشناسان آنها بوده است. اگر تجربه‌ای در زمینه استفاده از خدمات این شرکت‌ها دارید، در بخش نظرات آن را به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟