سلاح شعله افکن با قدرت پرتاب آتش 8 متر روی پهپادها نصب می‌شود [تماشا کنید]

سلاح شعله افکن با قدرت پرتاب آتش 8 متر روی پهپادها نصب می‌شود [تماشا کنید]

سلاح شعله افکن با قدرت پرتاب آتش 8 متر روی پهپادها نصب می‌شود [تماشا کنید]

بعد از ایده پهپادهای مجهز به سلاح که برای استفاده‌های نظامی پیشنهاد شد، حالا نوبت به مجهز کردن پهپادها به سلاح شعله افکن (flamethrower) رسیده است. شرکت Throwflame یک تجهیز جانبی شعله افکن به نام  Throwflame TF-19 Wasp تولید کرده که روی پهپادهای سنگین نصب شده و می‌تواند تا برد حدود ۸ متر آتش بیافروزد.

این تجهیز جانبی به یک مخزن سوخت ۴ لیتری مجهز شده که با کمک آن می‌تواند به مدت ۱۰۰ ثانیه اهدافی که در فاصله چند متری آن قرار دارند را به آتش بکشد. این شعله افکن به تنهایی ۱۴۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده و برای استفاده از آن باید پهپادی که تجهیز به آن متصل می‌شود را نیز تهیه کرد.

در ویدیوی منتشر شده توسط Throwflame، از یک پهپاد DJI S1000، کنترلر پرواز A2، باتری ۱۶ هزار میلی آمپر ساعتی لیتیوم پلیمر و یک کنترل از راه دور TBS Tango R/C استفاده شده است. البته این شرکت ادعا کرده که یک پهپاد سفارشی برای این سلاح شعله افکن درنظر گرفته که بر اساس کاربرد از هزار دلار تا ده هزار دلار و بالاتر قیمت‌گذاری شده است.

سلاح شعله افکن

با همه این اطلاعات سوال اصلی در مورد کاربرد چنین دستگاهی به وجود می‌آید. پیشتر چینی‌ها از یک چنین وسیله‌ای برای پاکسازی خطوط انتقال برق استفاده کرده بودند و شرکت سازنده این شعله افکن گفته که می‌توان از این تجهیز به همین منظور استفاده کرد. علاوه بر این آن‌ها گفته‌اند که TF-19 Wasp را می‌توان برای سوزاندن کنترل شده علف و پاکسازی لانه زنبورها نیز مورد استفاده قرار داد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل