ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پرونده سلامت و بهداشت الکترونیکی
تکنولوژی

از ابتدای مهرماه کارنامه و پرونده سلامت و بهداشت الکترونیکی به دانش‌‌‌آموزان داده می‌شود

«سید جواد حسینی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با دیجیاتو از ارائه «کارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه خبر داد. به گفته او اکنون ۲۲ ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۲۹ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۴

«سید جواد حسینی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با دیجیاتو از ارائه «کارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه خبر داد. به گفته او اکنون ۲۲ درصد مدارس ما هوشمند هستند و ۷۷ هزار مدرسه ما به نوعی به خدمات اینترنتی متصل‌اند ولی باید این رقم افزایش یابد.

«حسینی» در مراسم انعقاد تفاهم نامه با وزیر ارتباطات در نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه کارشناسان دو وزارتخانه با نگاه مثبت برای انجام این تفاهم نامه تلاش کردند گفت:

«انجام خواهد شد.هوشمندسازی در ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه تکلیف شده است. اگر به دنبال میهن الکترونیک و توسعه هستیم، کانون آن مدارس هستند. مدرسه موسسه تحول آفرین و کارگزاران تحول، معلمان هستند. ضمن آنکه  این امر هزینه‌ها و فعالیت های کیفی را تقویت و بسترهای آموزش را به طور ساده و دقیق فراهم می‌کند و قادر خواهیم بود از بخش خصوصی و همچنین خیرین استفاده کنیم.»

حسینی تاکید کرد برای ارتباط رسانی به مدارس و استقرار عدالت اجتماعی نیز از این شبکه می‌توان استفاده کرد. او با بیان اینکه از امروز تلاش جدی برای عمل به مفاد تفاهم نامه آغاز می‌شود و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و حاشیه شهرها و روستاها مدنظر است:

«بیش‌از ۱۲۲ هزار کلاس درس هوشمندسازی شده‌اند و تخته هوشمند در کلاس ها وجود دارد، البته نرخ برخورداری از امکانات فناورانه متفاوت است. در برخی مناطق به ازای هر صد دانش آموز ۷ کامپیوتر داریم اما در برخی مناطق به ازای هر صد دانش آموز نیم کامپیوتر وجود دارد.

در آموزش و پرورش باید برای جامعه مخاطب تبیین کنیم که بین خصوصی سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تفاوت وجود دارد که این اختلاف درباره مدارس غیردولتی هم وجود دارد. ما برای هوشمندسازی قطعا باید از همه ظرفیت ها ازجمله بخش خصوصی، حاکمیت و دولت استفاده کنیم.»

پرونده سلامت و بهداشت الکترونیکی

حسینی درمورد کمبود امکانات دیجیتالی در مدارس و ممنوعیت استفاده از ابزارهای هوشمند مانند موبایل به دیجیاتو توضیح داد که هدف از هوشمندسازی کمتر شدن کارهای مدارس است

«مدارس ما اکنون به لحاظ فعالیت‌های مختلف سرشان شلوغ است و از طریق بسترهای فناورانه قصد خلوت کردن سر مدارس و آموزش کیفی تعاملی آنها را داریم. به همراه داشتن تلفن همراه کمکی به این هدف نخواهد کرد، بلکه شرایط را پیچیده‌تر می‌کند. به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان مانند این است که با آنها با دوستان خارج از مدرسه، وارد کلاس درس شوند.»

او همچنین به دیجیاتو گفت که شبکه‌هایی چون سیناروبیک، شبکه تعاملی و ... آمادگی مدارس را در یادگیری و یاددهی ارتقاء می‌دهد.

حسینی همچنین در مورد اقدامات خود به دیجیاتو گفت که از اول مهر کارنامه و پرونده سلامت و بهداشت دانش آموزان در مدارسی که بسترهای الکترونیک آنها فراهم است، به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: ۱۲ هزار محتوای آموزشی هوشمند را تولید کرده‌ایم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی