ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سپرده‌گذاران سیم کارت همراه اول
تکنولوژی

جهرمی: وزارت ارتباطات وظیفه‌‌ احراز هویت افراد در اینترنت و ساماندهی VPNها را ندارد

«محمدجواد آذری جهرمی» امروز به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد که طبق قانون وزارت ارتباطات، وظیفه‌ای نسبت به احراز هویت افراد در اینترنت و ساماندهی VPNها ندارد. ضمن آنکه طبق قانون فروش فیلترشکن نیز ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۰

«محمدجواد آذری جهرمی» امروز به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد که طبق قانون وزارت ارتباطات، وظیفه‌ای نسبت به احراز هویت افراد در اینترنت و ساماندهی VPNها ندارد. ضمن آنکه طبق قانون فروش فیلترشکن نیز جرم محسوب نمی‌شود.

جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف پاسخ به سوال «نصرالله پژمانفر» نماینده مشهد و کلات تشکیل شد. در این جلسه پژمانفر درباره عدم انجام وظیفه وزارت ارتباطات در احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی VPN و فیلترشکن‌ها و قطع سیم کارت‌های مجهول سوالاتی مطرح کرد.

آذری جهرمی نیز در پاسخ تاکید کرد که معتقد به حاکمیت بر فضای مجازی است ولی قانون این وظایف را به عهده وزارت ارتباطات نگذاشته است: «لذا وقتی سایتی بسته می‌شود، مردم به سراغ فیلترشکن می‌روند و یا به دلیل تحریم برخی سایت‌ها خدمات به ما نمی‌دهند، خیلی‌ها هم به بسیاری از این سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیاز دارند باید بروند به این سایت‌ها و وبلاگ‌ها، پس باید تقاضاها را مدیریت کرد، زیرا نمی‌توان همه سایت‌ها را بست.»

ساماندهی VPN

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توضیح سوال دیگر این نماینده بیان کرد کسانی که فیلترشکن می‌فروشند و هیچ اتفاقی هم برای آنها پیش نمی‌آید، از زیرساخت‌های همین کشور استفاده می‌کنند اما طبق قانون فروش فیلترشکن جرم محسوب نمی‌شود و این موضوعاتی است که باید در مرکز ملی فضای مجازی حل و فصل شود. او همچنین درباره ساماندهی سیم‌کارت‌های مجعول عنوان کرد:

«قبلا این سیم کارت‌ها بسیار زیاد بود. ما ۱۷ میلیون سیم کارت مجعول را قطع کردیم و فروش سیم کارت هم کاملا قانونی شد ولی وجود سیم کارت جعلی را رد نمی‌کنیم. یکی از عوامل آن هم خرید توسط اتباع خارجی است.»

درپایان جلسه پژمانفر از پاسخ‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قانع شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی