قرارداد محرمانه آمازون و پلیس آمریکا برای نظارت بر شهروندان

قرارداد محرمانه آمازون و پلیس آمریکا برای نظارت بر شهروندان

آمازون برای افزایش مشتریان دوربین های نظارتی خود، به صورت پنهانی مزایایی را در اختیار نیروهای پلیس قرار داده است.

مادربورد به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می دهد کمپانی رینگ که تحت نظر آمازون فعالیت می کند، در ازای تبلیغ دوربین های نظارتیش توسط نیروهای پلیس به آنها دوربین های رایگان، امکان دسترسی به یک پرتال ویژه و حتی اعتبار رایگان برای خرید اجناس داده است.

آمازون برای هر بار دانلود اپ رینگ به پلیس ۱۰ دلار می‌دهد

بر اساس یادداشت تفاهم و ایمیل های رد و بدل شده بین آمازون و پلیس «لیک‌لند»، کمپانی آمریکایی علاوه بر اهدای ۱۵ دوربین نظارتی رینگ به این اداره، امکان دسترسی به پرتال آنلاین Ring را نیز در اختیار آنها قرار داده است.

این پرتال ویژه حاوی نقشه ای است که نه تنها محل نصب دوربین های رینگ در اماکن مجاور را نشان می دهد بلکه امکان تماس با ساکنین خانه و حتی مشاهده آنلاین منازل در صورت موافقت کاربر را نیز در اختیار پلیس قرار می دهد. این در حالی است که مشاهده محتوای این دوربین ها نیازمند تضمین های رسمی است اما آمازون با اینکار امکان دور زدن آن را فراهم ساخته است. پلیس لیک لند در واکنش به انتشار این خبر گفته است:

ما به دستگاه یا محتوایی ویدیویی افراد دسترسی نداریم و تنها قادر به مشاهده مواردی هستم که خود کاربر به ما اجازه می دهد.

بر اساس توافقات صورت گرفته پلیس هم در ازای این مزایا باید شهروندان را به دانلود اپلیکیشن رینگ تشویق کند. البته در ازای هر بار دانلود این اپ ۱۰ دلار اعتبار به حساب این ادارات واریز می شود که می توان از آن برای خرید دوربین های بیشتر استفاده کرد.دوربین نظارتی رینگ

ظاهرا بسیاری از ادارات پلیس آمریکا درگیر این مشارکت بوده اند و آمازون هم از آنها خواسته مفاد موافقت نامه را محرمانه نگاه دارند. پس از انتشار خبر این همکاری یکی از سخنگویان آمازون هدف از اینکار را کمک به شهروندان عنوان کرده است:

هدف از همکاری با مجریان قانون افزایش امنیت در محله ها بوده است. ما با پیاده سازی این برنامه خطوط ارتباطی جدیدی را بین شهروندان و پلیس های محلی ایجاد کرده ایم.

این سخنگو همچنین ادعای محرمانه بودن مفاد توافق نامه را هم تکذیب کرده با این وجود پس از افشای خبر پلیس فلوریدا به این همکاری خاتمه داده است.

 

تماشا کنید: اولین ربات‌های تحویل کالا آمازون شروع به کار کردند

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato