کاهش فروش بخش موبایل سونی برای پنجمین دوره متوالی

کاهش فروش بخش موبایل سونی برای پنجمین دوره متوالی

کمپانی سونی آخرین گزارش خود برای سه ماهه مالی اخیر بین آوریل تا ژوئن را منتشر کرد. بر اساس گزارش مالی سونی در حالی که درآمد سالیانه این شرکت به اندازه ۱۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد اما بخش محصولات و راهکارهای الکترونیک سونی، هم از نظر فروش و هم از نظر درآمد عملیاتی از روند کاهشی خبر داده‌اند.

بخش ارتباطات موبایل سونی توانسته درآمدی برابر ۱ میلیارد ین ژاپن (حدود ۱۰ میلیون دلار) به دست آورد. این نتیجه به خاطر تلاش‌های فراوان برای کاهش هزینه‌ها بوده که بتواند فروش کم محصولات را در این بخش جبران کند.

گزارش مالی سونی

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که از سال مالی جاری یعنی تا انتهای ماه مارس ۲۰۲۰ انجام شده، فروش کل بخش موبایل احتمالا کاهش ۴ درصدی را تجربه خواهد کرد و به جای درآمد ۳.۷ میلیارد دلار که سه ماه قبل پیش بینی شده بود احتمالا درآمدی در حدود ۳.۵ میلیارد دلار رابه همراه خواهد داشت.

در حالی که پیش‌بینی می‌شد سونی در سال مالی ۲۰۱۹ پنج میلیون اسمارت‌فون بفروشد. حالا بعد از یک عملکرد ناموفق در سه ماهه اخیر و فروش ۹۰۰ هزار دستگاه، این شرکت پیش‌بینی خود را به ۴ میلیون واحد کاهش داده است. آمار و ارقام یک رکورد جدید در فروش ناموفق را برای سونی نشان می‌دهند و در واقع اولین بار است که این شرکت کمتر از یک میلیون دستگاه طی یک دوره سه ماهه می‌فروشد. برای مقایسه کافیست به یک سال پیش نگاه کنیم که سونی توانسته بود طی یک دوره سه ماهه دو میلیون دستگاه موبایل بفروشد.

درآمدهای عملیاتی هم وضعیت مناسبی ندارند و آینده نامطلوبی برای سونی موبایل تصویر می‌کنند. با این حال در گزارش مالی سونی آمده که قسمت سرگرمی‌های تصویری در بخش فیلم، توانسته درآمد ۱.۷ میلیارد دلاری داشته باشد و نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی را تجربه کند. در واقع مدیران این بخش اعلام کرده‌اند که طی ۵ سال گذشته این اولین بار است که بخش سرگرمی‌های سونی توانسته به سوددهی دست پیدا کند.

در مجموع تمام بخش‌ها، سونی ۱ درصد کاهش سود سالیانه را تجربه کرده و ۱۷.۵ میلیارد دلار به دست آورده است. با این وجود رشد ۱۸ درصدی درآمد عملیاتی سونی به لطف موفقیت در بخش فروش حسگرهای تصویر، توانست از پیش‌بینی‌های بازار گذر کند. بخش موسیقی سونی هم ۳۵۳ میلیون دلار سوددهی داشته و سود خالص شرکت در مجموع با ۳۳ درصد کاهش به ۱.۳۸ میلیارد دلار رسیده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato